Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Web Sitesi Besleme Kılavuzu

KOBİ Ajanda

İş Geliştirme Uzmanı
Yönetici
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
147
Tepkime puanı
34
Puanları
28
Konum
Türkiye
Web sitesi besleme, bir website'nin içeriğini diğer platformlara dağıtmak ve paylaşmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde, website sahipleri website içeriğini sosyal medya hesapları, bloglar ve diğer platformlarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşabilirler. Web sitesi besleme ayrıca arama motorlarının da website içeriğini daha kolay bulmasını sağlar, bu da website trafiğini ve popülerliğini artırabilir. Bir web sitesi geliştirmek için sağlıklı bir diyet şarttır. Bir insan nasıl organik besinlerle beslenmek istiyorsa, bir internet sitesi de aynı şekilde beslenmelidir. Web sitesinin dış etkenlerle ilişkisini çok iyi planlamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan her yerden backlink almak sitenizin bitkisel hayata girmesine neden olacaktır. Burada böyle bir terimi anlamak çok uygun olacaktır.

Web sitenize bir kamyon saman atmak yerine yüz gram ton balığı verin. Bu konuyu insanlara anlatmak için her yolu denememize rağmen başarılı olamadık. Örneğin, bir mücevher web sitesine bağlantının evcil hayvan pazarında ne faydası var? Emin olun durum o kadar vahim. Yıllardır firmalara iş ağı kurmalarını söylüyorum. İlgili yerlerde kurulu iş ağı olmayan bir şirketin rekabet etmesi mümkün değildir. Ağı bu işe hazırlamak için bir plan yapılmalıdır. Zengin içerik, kullanılacak resim ve videolar hazır olmalıdır.

İş ağı oluştururken kullanılacak kanallar nelerdir?​

  1. Sosyal Medya Siteleri
  2. Reklam Tabanlı Siteler
  3. Firma Rehberleri
  4. İş Bağlantılı Bloglar
  5. Bağlantı Dizinleri
  6. Haber Siteleri
  7. Forumlar
Bulunduğunuz sektörde kalıcıysanız ve uzun yıllar hizmet verecek bir fikriniz varsa iş ağı kurmanız şarttır. Planlı bir iş ağı, web sitenizin pazara girmesini ve girdiği pazarda rekabet etmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde, web sitenizin tek ziyaretçisi olacaksınız. Web sitesi geliştirme ve besleme açısından dikkate alınması gereken başka bir şey: Etki alanına gelen bağlantılar zengin ve bilgilendirici olmalıdır. Her ay güçlü bir backlink alınırsa, her link ayda 2 yetki veriyorsa yılda 24 yetkiye sahip olur. İkinci yılda aynı plan uygulanırsa 48 puan elde edilir. Bu aynı zamanda mükemmel bir sonuç olarak kabul edilir. Durum böyle olunca istikrar, güven ve imaj sağlanacaktır. Konuların daha iyi anlaşılması için anlatımlarımda teknik terimler kullanmamaya özen gösteririm.
 
Son düzenleme:
Üst Alt