Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kilim Mobilya Almanya'da Yatak Mağazası Açmaya Hazırlanıyor

Forum Yönetimi

KOBİ İş Geliştirme
Yönetici
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
101
Tepkime puanı
19
Puanları
18
Konum
Türkiye
Web sitesi
kobiajanda.blogspot.com
Türk mobilyasını 48 ülkede global arenada sergileyen Kilim Mobilya, yatak ve baza ihracatında AB pazarına odaklandı. Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yayla, Almanya'da yatak mağazası açmaya hazırlandıklarını belirtti. Türk mobilya sektörünün yarım asırlık markalarından biri olan Kilim Mobilya; Yaylı yatak, kapitone sünger yatak, çocuk yatağı ve baza ürünlerinde yaklaşık 84 milyon nüfuslu Almanya pazarına odaklanmaktadır. Yurt içinde 200'e yakın, yurt dışında 31 mağazası ile Türk mobilyalarını sergileyen ve toplam 48 ülkeye ihracat yapan Kilim Mobilya, Avrupa Birliği'ndeki etkinliğini artırmak amacıyla Almanya'da yatak mağazası açma çalışmalarına hız verdi. Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yayla, 1976 yılında Kayseri'de küçük bir atölyede temelleri atılan Kilim Mobilya'nın bugün dört farklı tesiste bine yakın çalışanı ile üretimine devam ettiğini belirterek, şirket olarak yıllık 280 bin adet üretim kapasitesine sahip olduklarını belirtti.

1-6-Q1IB.jpg


“Ürünlerimiz yoğun Ar-Ge ve test süreçlerinden geçiyor”​


Kilim Mobilya'nın Uluslararası Mükemmellik ve Kalite Ödülü ve "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinmiş Firma" olduğunu vurgulayan Erdoğan Yayla, "Yatak, baza ve başlıklarımızı tasarlarken iç mekanda ürünlerimizin bütünlüğüne dikkat ediyoruz. Kişilerin uyku kalitesi, fiziksel dinlenme ve gençleşme sağlar, bu da her yeni güne zinde uyanmayı mümkün kılar.”

“Yaylık ve kapitone üretimine yatırım yaptık”​


Yatak ve baza yatırımlarına devam ettiklerinin altını çizen Erdoğan Yayla, bu sayede sektörde olumlu ayrıştıklarını kaydetti. Yayla, “Yayları 5 yıldır kendi tesisimizde üretiyoruz. İhtiyacımız olan malzemeyi terminleri geciktirmeden tedarik ediyoruz. Ayrıca yurt dışına satış yaparak yeni bir gelir kaynağı sağladık. Diğer yatırımımız ise kapitone üretimiydi. Satın aldığımız iki adet kapitone makinesi ile üretim altyapımızı genişlettik ve daha kaliteli ürün çıktıları elde ettik. Üretim hızımızın artması ile termin sürelerimizi kısalttık. Önümüzdeki dönemde bu yatırımları geliştirme planlarını yürütüyoruz" dedi.

“Dünya yatak pazarı 40 milyar dolar”​


Dünya yatak sektörünü ve Türkiye'nin konumunu değerlendiren Erdoğan Yayla, “Yatak, ülkemizin ihracatta her geçen gün güç kazandığı sektörlerin başında geliyor. Dünya yatak üretimi şu anda 40 milyar dolarlık bir pazar payına sahip. Türkiye ise dünya klasmanında 406 milyon dolarlık payla 14. sırada yer alıyor. Ülke olarak yılda yaklaşık 5 milyon yatak ihraç ediyoruz. Bu başarıyı daha da yukarılara taşırsak yakın gelecekte ilk 10'a girmek bizim için hayal değil.”
 
Üst Alt