Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Google Ağustos 2022 SEO Güncellemeleri

KOBİ Ajanda

İş Geliştirme Uzmanı
Yönetici
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
147
Tepkime puanı
32
Puanları
28
Konum
Türkiye
Ağustos 2022 için haber google algoritması, web sitesi sayfalarını iyileştirmek için avantaj ve dezavantajları takip edin. Google'ın Ağustos 2022 yararlı içerik güncellemesi hakkında içerik oluşturucuların bilmesi gerekenler. Kullanıcı odaklı içeriğe odaklanın. Yararlı içerik güncellemesi, ziyaretçilerin tatmin edici bir deneyim yaşamasını sağlayan içeriği daha iyi ödüllendirmeyi amaçlar. Öte yandan, ziyaretçilerin beklentilerini karşılamayan içerik Arama'da iyi performans göstermeyecektir.

Google Austos 2022 SEO Gncellemeleri

Ağustos 2022 SEO Güncellemeleri​

22 Ağustos: Makale yapılandırılmış verileri dokümanları, Article işaretlemesinin tüm sayfa türlerine açık olduğunu yansıtacak şekilde güncellendi (2020'de sayfa deneyimi güncellemesiyle birlikte duyurulmuştu).

11 Ağustos: Silverlight ve Flash gibi rich media dosyalarıyla ilgili dokümanlarımız kaldırıldı.

10 Ağustos: Ürün yapılandırılmış verileri dokümanına gtin12 özelliği eklendi. Bu özellik zaten destekleniyordu, yalnızca dokümanda değişiklik yapıldı. Dokümanda tüm GTIN'ler için genel gtin özelliğini belirtiliyor, ancak mümkünse en spesifik olanı kullanmanızı öneririz.
Dinamik oluşturma dokümanı güncellenerek bu çözümün önerilen bir çözüm olmadığı; başka bir seçeneğiniz yoksa geçici bir çözüm olduğu açıklaması eklendi. Bunun yerine çözüm olarak sunucu tarafı oluşturma, statik oluşturma veya hidrasyonla istemci tarafı oluşturma kullanmanızı öneririz.

9 Ağustos: Takip etme özelliği bölümüne feed'ler için en iyi uygulamalar eklendi. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmenizi öneririz:
Tıpkı bir web sayfasında olduğu gibi RSS feed'iniz için açıklayıcı bir başlık kullanın. Birden fazla feed için tek bir feed kullanmanızı öneririz. İki yöntem de hâlâ desteklenmektedir ama tek bir feed'i yönetmenin daha kolay olduğunu ve kullanıcıların feed'inize abone olmalarını kolaylaştırdığını açıkladık.

8 Ağustos: Ürün yapılandırılmış verilerinde GTIN'ler için URL formunun desteklenmediği açıklandı. Sayısal GTIN formunu kullandığınızdan emin olun.

5 Ağustos: Editoryal ürün yorumu sayfaları için avantajlar ve dezavantajlar geliştirmesiyle ilgili dokümanlar eklendi.

Yazılımı SEO, internet aramasına uygun görülmeyen web sitesi veya e-ticaret siteleri motorlarında ciddi sorunlarla karşılaşmaktadır. Aslında SEO Hizmeti, dolayısıyla internetin her yerinde Var olmaya çalışan siteler açısından sürekli ve bitmeyen bir süreç olduğu söylenebilir. İnternet gibi devasa ve küresel bir dünyada var olmak ve fark yaratmaktır. zor bir iş için Bu nedenle bu konuda mutlaka güvenilir profesyonellerden destek almak gerekmektedir.
 
Son düzenleme:
Üst Alt