Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Forum İçeriğinden Backlink Nasıl Alınır?

Forum içeriğinden backlink almak için izlenecek yolu bilmek önemlidir. Backlink, farklı ve ilgili sitelerden alınan referans linklere verilen isimdir. Hedeflenen anahtar kelimelerin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için geri bağlantı sayısı her zaman önemli bir kriter olmuştur. Google, backlink çalışmalarında doğal linklerin alınması gerektiğini söylemiştir. Bu nedenle backlink alma işlemi büyük bir özenle tamamlanmalıdır. Yanlış izlenen stratejiler, sitenizin spam olarak algılanmasına ve sıralama kaybetmesine neden olabilir. Doğru backlinkler her zaman değerlidir. Konu başlığı, ilk paragraf ve alt başlık hem web sitesine hem de konuya uygun olmalıdır.

Forum İçeriğinden Geri Bağlantı Alma​

Google, arama motorunda yaptığı değişikliklerle her geçen gün bağlantıların değerini düşürüyor. Google'ın belirli bağlantı türlerini göz ardı etmesinin nedeni, bu bağlantıların gerçek öneriler olmamasıdır. 2005 yılından bu yana sitenin altbilgi bölümündeki linkler bir nevi bozulma olarak görülmektedir. Bu, Google'ın sıralama amacıyla istenen bağlantı sinyalindeki alakasız bağlantıları engellemeye çalışmasına yönelik bir adımdır. Gerçek bir bağlantı sinyali, bir yayıncının alakalı olması koşuluyla yararlı olduğunu düşündüğü için bir web sayfasına bağlantı vermesidir.

Google, Ağustos, Eylül ve Ekim 2022'de yaptığı güncelleme ile alakasız geri bağlantıların değerini bir kez daha düşürdü. Böylece bilgi içermeyen ve tanıtım yazısı olarak paylaşılan içerikler anlamını yitirmiştir.

Bir içerik, bir web sitesinin yayın özetini, amacını ve faydalarını kapsamlı bir şekilde içermelidir. Bir şirketin ürün ve hizmetlerinin de farklı bir bakış açısıyla yeniden sunulması gerekir. Bunu örneklerle açıklamaya çalışacağız.

Herkes artık arama motorlarını kandırmaya çalışmaktan vazgeçmelidir. Çünkü SEO kavramı web sitelerini gerçeklikten uzaklaştırır. Birçok web sitesi, web sitesinin herhangi bir metin oluşturmadan müşteriye ulaşacağını varsayar. Günümüzde internet sitelerinde gerçeklerden uzak yalan araştırmalar yapılmaktadır. Arama motorları için çalışmayın, bırakın işinize odaklanarak insanlara yapılan iş fark yaratsın. Odak noktası arama motoru değil, insanlardır. Tüm planlama buna göre yapılmalıdır. Web siteleri, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için insanları bir kenara iter ve sunacakları hizmetin değerinden uzaklaştırır. Bu SEO çalışması değil, zaman kaybı olur.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?​

Backlink, bir web sitesinin bir başka web sitesine verdiği bağlantıdır. Backlink alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:
  1. Kalitesine dikkat edin: Sitenin kalitesine dikkat edilmelidir. Kaliteli bir web sitesi, içeriği ile ilgili bir konuda yetkin bir kaynaktır ve aldığı güçlü bağlantılar sayesinde siteye güvenilirlik kazandırır.
  2. Temasına uygun olmalıdır: Sitenin temasına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin, bir sağlık sitesi, sağlıklı yaşam hakkında bilgi sağlayan bir web sitesinden geri bağlantı alabilir. Ancak sağlıklı yaşam hakkında bilgi veren bir bahis sitesi olan bir siteden backlink almak doğru bir tercih olmayacaktır.
  3. İçeriğine göre seçim yapın: Web sitesinin içeriğine göre seçim yapılmalıdır. Örneğin, bir moda sitesi, moda hakkında bilgi sağlayan bir web sitesinden geri bağlantı alabilir. Ancak bir spor sitesinden ya da bir moda sitesinden backlink almak doğru bir tercih olmayacaktır.
  4. Sıklığına dikkat edin: Web sitesinin sıklığına da dikkat edilmelidir. Sık sık geri bağlantılara sahip bir web sitesi, siteye güvenilirlik sağlar. Ancak, çok sık geri bağlantı alan bir web sitesi, siteye spam görünümü verir ve siteye zarar verebilir.
  5. Sosyal medya paylaşımına dikkat edin: Sitenin sosyal medya paylaşımlarına da dikkat edilmelidir. Bir sosyal medya paylaşım sitesi, siteye daha fazla trafik ve güvenilirlik getirir. Ancak sosyal medya paylaşımı olmayan bir site siteye güvenilirlik katmaz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt