Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Avasküler Nekroz Tedavisi Nedir?

Murat Tarhan

Yeni Üye
Katılım
14 Aralık 2022
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
istanbul
Avasküler Nekroz (AVN), kemik dokusuna kan akışının azalması veya tamamen kesilmesi durumunda ortaya çıkar ve bu durumda kemik dokusu ölebilir. Avasküler Kalça Nekrozu genellikle eklem bölgelerinde meydana gelir çünkü bu bölgelerdeki kemikler genellikle daha fazla kan akışına ihtiyaç duyar. En sık kalça, diz, omuz ve çene bölgelerini etkileyebilir. Avasküler Kalça Nekrozu Bu durum sıklıkla kemiklerde ağrı, hareket kısıtlılığı, eklem fonksiyonlarında bozulma gibi belirtilere neden olabilir. Avasküler nekroz kök hücre tedavisi, damar yetmezliği nedeniyle dokuların ölümüyle karakterize bir durumu iyileştirmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi genellikle kemik, eklem veya diğer dokulardaki nekroz (ölü doku) alanlarını hedef alır.

Kök hücreler vücuttan alınır ve yenilenmeyi teşvik etmek için hasarlı bölgelere enjekte edilir. Avasküler nekroz kök hücre tedavisi, hastanın kendi hücrelerini kullanarak iyileşme sürecini destekleyen yenilikçi bir tıbbi yaklaşımı temsil etmektedir. Bu yöntem doku onarımını artırarak hastanın yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyebilir.

Avasküler Nekroz Tedavisi​

Avasküler nekroz tedavisi hasarlı kemik dokusunu onarmayı ve kan akışını arttırmayı amaçlamaktadır. Avasküler nekroz tedavisi genellikle etkilenen bölgeye ve hastanın durumuna bağlı olarak çeşitli yöntemleri içerebilir. Bu konuda en son geliştirilen tıbbi yöntemlerden biri de kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerle yapılan kök hücre tedavisi olarak öne çıkıyor. Kök hücre tedavisi, vücudun kendi hücresel iyileşme mekanizmalarını kullanarak dokuları onarmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Avasküler Nekroz tedavisinde kök hücre, hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusundan ayrıştırılan kök hücreler kullanılarak yapılır. Bu tedavi yöntemine SVF Tedavisi adı verilmektedir. Avasküler nekroz kök hücre tedavisi AVN tedavisinde son derece başarılı sonuçlar sağlayan, hastalığın ilerlemesini durduran ve kemik dokusunu onaran bir tedavidir. Tedavi sonuçları hastanın yaşına, hastalığın şiddetine, kök hücre kaynağına ve tedavi protokolüne göre değişiklik gösterebilir. Ortocell bu bağlamda sizlere en iyi hizmetleri sunmaktadır. Avasküler nekroz tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.ortocell.net adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt