Web sitesi kullanım değerleri

'Bilişim' forumunda Admin tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

?

Web sitenizin ne durumda olduğundan bilginiz var mı?

 1. Evet

  0 oy
  0.0%
 2. Hayır

  1 oy
  100.0%
 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Bizler web sitelerini üç kategoriye ayırıyoruz.

  1- Aktif Siteler
  2- Kartvivit Siteler
  3- Çöp Siteler


  1- Aktif Siteler; Gereken tüm emekler verilmiş belirli bir proje ile hazırlanmış, hedefine ulaşmış kullanıcı açısından deneyim ve güven kazanmış, devamlı olarak ziyaretçi alan web siteleridir. Bu sitelerin sayısı dünya genelinde sayılıdır. Örnek verecek olursak Türkiye de web site sıralamasında haber, medya ve alışveriş siteleri önde gitmektedir. Türkiye web site Alexa sıralamasında ilk 10 bin web sitesi kayda değer ziyaretçi alan sektörel alanda bende varım diyebilen firmaların web site sıralamasıdır.

  2- Kartvizit Siteler; Gereken emek verilmemiş sıradan hazırlanmış aylık bazda çok az sayıda ziyaretçi alan ve işletmenin verdiği kartvizit ile yönlendirilen web siteleridir. Bu sitelerin Dünya Sıralaması 10 milyon üzeri ve Türkiye sıralaması ise 500 binin üzerinde olan sitelerdir.

  3- Çöp Siteler; Çöp site diye tabir ettiğimiz siteler ise Dünya sıralaması 20 milyonun üzeri olan İnternet sistemlerinin dikkate almadığı deneyimsiz rastgele hazırlanan web siteleridir. Bu web siteleri İnternet ortamında sahipsiz kalmış, takip edilmeyen çöp durumuna düşmüş, aylık ziyaretçisi neredeyse sıfır durumda olan, bu tür web siteleri İnternet ortamını gereksiz durumda meşgul ederek kimsenin işine yaramayan web siteleridir.
   
  Son düzenleme: 5 Haziran 2019

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!