Web Sitesi Kullanım Değerleri

'Bilişim' forumunda Yönetici tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu


?

Web sitenizin ne durumda olduğundan bilginiz var mı?

 1. Evet

  0 oy
  0.0%
 2. Hayır

  1 oy
  100.0%
 1. Yönetici

  Yönetici Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet üzerinde, milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Teknoloji kullanıcısı değilseniz, web sitenizi geliştirmek için bir teknoloji ortağı seçmek kolay değildir. Neyse ki, tek bir kod satırını gözden geçirmeden arayabileceğiniz nitelikler vardır. En yeni ve en parlak çözüm, her zaman en uygun çözüm değildir.

  1- Aktif Siteler.

  Gerekli tüm emekler verilmiş, belirli bir proje ile tasarlanarak hazırlanmış, kullanıcı hedefine ulaşmış kullanıcı açısından; güven kazanmış devamlı olarak ziyaretçi alan web siteleridir. Bu sitelerin sayısı dünya genelinde sayılıdır. Örnek verecek olursak, Türkiye'deki web site sıralamasında haber, medya ve alışveriş siteleri öndedir. Türkiye web site Alexa sıralamasında ilk 10 bin web sitesi kayda değer ziyaretçi alan; sektörel alanda, ben de varım diyebilen firmaların, web site sıralamasıdır.

  2- Kartvizit Siteler.

  Gereken emek verilmemiş, sıradan hazırlanmış; aylık bazda çok az sayıda, ziyaretçi alan ve işletmenin verdiği kartvizit ile yönlendirilen web siteleridir. Bu sitelerin dünya sıralaması, 10 milyon üzeri ve Türkiye sıralaması ise 500 binin üzerinde olan sitelerdir.

  3- Liste Dışı Siteler.

  Liste dışı site diye tabir ettiğimiz, siteler ise; Dünya sıralaması 20 milyonun üzeri olan İnternet sistemlerinin dikkate almadığı, deneyimsiz rastgele hazırlanan web siteleridir. Bu web siteleri İnternet ortamında, sahipsiz kalmış takip edilmeyen, gereksiz duruma düşmüş hatalı tasarım yapılmış projelerdir. Aylık ziyaretçisi, neredeyse sıfır olan ve İnternet ortamını gereksiz durumda meşgul ederek, kimsenin işine yaramayan web siteleridir.
   
  Son düzenleme: 7 Ağustos 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.