Web Sitesi Kullanım Değerleri

'Bilişim' forumunda Admin tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

?

Web sitenizin ne durumda olduğundan bilginiz var mı?

 1. Evet

  0 oy
  0.0%
 2. Hayır

  1 oy
  100.0%
 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet üzerinde milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Teknoloji kullanıcısı değilseniz, web sitenizi geliştirmek için bir teknoloji ortağı seçmek kolay değildir. Neyse ki, tek bir kod satırını gözden geçirmeden arayabileceğiniz nitelikler vardır. En yeni ve en parlak çözüm her zaman en uygun çözüm değildir.

  1- Aktif Siteler

  Gerekli tüm emekler verilmiş belirli bir proje ile tasarlanarak hazırlanmış, kullanıcı hedefine ulaşmış kullanıcı açısından deneyim ve güven kazanmış, devamlı olarak ziyaretçi alan web siteleridir.

  Bu sitelerin sayısı dünya genelinde sayılıdır.

  Örnek verecek olursak Türkiye'de web site sıralamasında haber, medya ve alışveriş siteleri öndedir.

  Türkiye web site Alexa sıralamasında ilk 10 bin web sitesi kayda değer ziyaretçi alan sektörel alanda bende varım diyebilen firmaların web site sıralamasıdır.

  2- Kartvizit Siteler

  Gereken emek verilmemiş sıradan hazırlanmış aylık bazda çok az sayıda ziyaretçi alan ve işletmenin verdiği kartvizit ile yönlendirilen web siteleridir.

  Bu sitelerin Dünya Sıralaması 10 milyon üzeri ve Türkiye sıralaması ise 500 binin üzerinde olan sitelerdir.

  3- Liste Dışı Siteler

  Liste dışı site diye tabir ettiğimiz siteler ise; Dünya sıralaması 20 milyonun üzeri olan İnternet sistemlerinin dikkate almadığı deneyimsiz rastgele hazırlanan web siteleridir.

  Bu web siteleri İnternet ortamında sahipsiz kalmış, takip edilmeyen gereksiz duruma düşmüş, hatalı tasarım yapılmış aylık ziyaretçisi neredeyse sıfır durumda olan, İnternet ortamını gereksiz durumda meşgul ederek kimsenin işine yaramayan web siteleridir.

  Alexa sıralaması ile ilgili önemli bilgileri yazımıza ekleyeceğiz.
   
  Son düzenleme: 9 Eylül 2020


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!