Ürünlerimi Nasıl Satarım?

'Pazarlama Rehberi' forumunda Admin tarafından 1 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Bir çok üretici veya satıcı firmalar ürünlerini daha geniş pazarlara ulaştırmak ister. Pazarlama boyutu ise dünyadaki tüm firmaların ortak sıkıntısı olmaya devam etmektedir. Uzun araştırma ve çalışmalar neticesinde bu sıkıntılara çözüm üreterek işletmelerin yeni pazarlar oluşturmasına katkı sağlamaktayız.

  Online ticaretin bu kadar önemli olduğu ve İnternet alışverişlerinin güvenli hale geldiği günümüzde; Satışa sunmak ve pazarlamak istediğiniz ürünlerinizi zaman kaybetmeden kendi profilinizi açarak pazarlama işlemine başlayabilirsiniz. İlgili kategoriye girin ürün ve hizmetlerinizi anlatın.

  slide.jpg

  Ürünlerimi Nasıl Satarım?

  Pazarlama sürecinin nasıl işlediğine genel olarak bakıldığında pazarlama yönetimi; Araştırma, planlama (stratejik ve taktik), uygulama ve değerlendirme olmak üzere 4 süreçten oluşmaktadır.

  Ancak, önemli olan planlamanın 4 veya 5 süreçten oluşmasından çok pazarlama yönetiminin çok boyutlu bir çalışma gerektirdiğinin unutulmamasıdır.

  Etkili pazarlama organizasyonu sağlayabilmek için, pazarlama değerlendirme ve denetleme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Ürün/hizmetin hangi kesimleri (gençler, çalışan kadınlar vb.) hedef alacağının belirlenmesi pazarlama yönetimi açısından verilmesi gereken önemli bir karardır. Bu karar doğrultusunda pazarlama stratejisi oluşturulacak ve bu kesimlere uygun hedefler doğrultusunda herekete geçilecektir.

  Hedef kitle ile hedeflerin belirlenmesi

  Şirketler piyasaya sunduğu ürün ya da hizmetin kapsadığı temel üstünlükleri, hedef kitlenin bilmesini konumlandırmalıdır. Konumlandırma, şirketin piyasaya sürdüğü ürün veya hizmetin anahtar avantajlarını ve farklılıklarını müşterilerin zihnine sokma çabasıdır.

  Pazarlama; ''Hedef tüketici, müşteri ve toplumun gereksinimlerini tatmin ederek kar sağlayacak pazarlama bileşenlerinin doğru kullanılması gerekir.
  • Ürün
  • Hizmet
  • Fiyat
  • Dağıtım
  Tutundurma planlanması, yönetimi ve denetimi çabaları olarak tanımlanan pazarlama, bir çok unsurun birleşmesiyle oluşan geniş bir süreçtir. Bu zorlu süreçte inovasyonun önemi oldukça fazladır.

  Ürünümü İnternet'ten Nasıl Satarım?

  Bu şekilde bir soru sorarsanız, günümüz de oldukça yaygınlaşan ve geleceğin en önemli pazarlama yöntemi olan internet pazarlamacılığı; Türkiye'de ki ürün sahipleri yeni yeni tanışmaya başlıyor diyebiliriz.

  Bugüne kadar satmayı düşündüğünüz yada gerçek hayatta sattığınız ve satışlarını artırmayı düşündüğünüz bir ürününüz mü var? Bunun nasıl yapabileceğinizi konusunda bilgiler aktaracağız.

  Web Site: https://www.anadolupazarlama.web.tr/
   
  Son düzenleme: 3 Ekim 2020


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!