Ürünlerimi Nasıl Satarım?

'Pazarlama' forumunda Yönetici tarafından 1 Aralık 2015 tarihinde açılan konu


 1. Yönetici

  Yönetici Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Üretici veya satıcı firmalar, ürünlerini daha geniş pazarlara ulaştırmak ister. Bu açıdan bakıldığında, pazarlama boyutu ise dünyadaki tüm firmaların, ortak sıkıntısı olmaya devam etmektedir. Uzun araştırma ve çalışmalar neticesinde, sıkıntılara çözüm üreterek, işletmelerin pazar oluşturmalarına katkı sağlanmaktadır. Online ticaretin bu kadar, önemli olduğu ve İnternet alışverişlerinin güvenli hale geldiği günümüzde; Satışa sunmak ve pazarlamak istediğiniz ürünleri, zaman kaybetmeden işletme profilini açarak, pazarlama işlemine başlayabilirsiniz. İlgili kategoriye girin, ürün ve hizmetleri anlatın.

  Kobi Ajanda

  Ürünlerimi, Nasıl Satarım?

  Pazarlama sürecinin, nasıl işlediğine bakıldığında pazarlama yönetimi; Araştırma, planlama (stratejik ve taktik), uygulama ve değerlendirme olmak üzere 4 süreçten oluşmaktadır. Ancak, önemli olan planlamanın 4 veya 5 süreçten oluşmasından çok pazarlama yönetiminin, çok boyutlu bir çalışma gerektirdiğinin unutulmamasıdır. Etkili, pazarlama organizasyonu sağlayabilmek için pazarlama değerlendirme ve denetleme işlemlerinin, sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Ürün ya da hizmetin hangi kesimleri (gençler, çalışan kadınlar vs) hedef alacağının belirlenmesi, pazarlama yönetimi açısından verilmesi gereken önemli bir karardır. Bu karar doğrultusunda, pazarlama stratejisi oluşturulacak ve bu kesimlere uygun hedefler doğrultusunda harekete geçilecektir.

  Hedef kitle ile hedef belirlemesi nasıl yapılır?

  Şirketler, piyasaya sunduğu ürün ya da hizmetin, kapsadığı temel üstünlükleri, hedef kitlenin bilmesini konumlandırmalıdır. Şirketin piyasaya sürdüğü, ürün veya hizmetin avantajlarını, müşterilerin zihnine sokma çabasıdır. Pazarlama; ''Hedef tüketici, müşteri ve toplumun gereksinimlerini tatmin ederek, kar sağlayacak pazarlama bileşenlerinin doğru kullanılması gerekir.
  • Ürün.
  • Hizmet.
  • Fiyat.
  • Dağıtım.
  Tutundurma planlanması, yönetim ve denetim çabaları olarak tanımlanan pazarlama, birçok unsurun birleşmesiyle oluşan geniş bir süreçtir. Bu, zorlu süreçte inovasyonun önemi oldukça fazladır.

  Ürünümü İnternet'ten Nasıl Satarım?

  Bu şekilde bir soru sorarsanız, günümüz de oldukça yaygınlaşan ve geleceğin en önemli pazarlama yöntemi olan internet pazarlamacılığı; Türkiye'de bulunan ürün sahipleri, yeni yeni tanışmaya başlıyor. Bugüne kadar, satmayı düşündüğünüz ya da gerçek hayatta sattığınız ve satışlarını artırmayı düşündüğünüz, bir ürününüz mü var? Pazarlamayı, nasıl yapabileceğinizi hakkında bilgiler aktaracağız.

  Web Site: https://www.anadolupazarlama.web.tr/
   
  Son düzenleme: 30 Ağustos 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.