Ürünleri En İyi Nasıl Satarım?

'Pazarlama' forumunda Kobi Danışmanı tarafından 1 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. Kobi Danışmanı

  Kobi Danışmanı Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Üretici veya satıcılar, ürünleri daha geniş pazarlara ulaştırmak ister. Bu açıdan pazar boyutu, dünya da herkesin ortak sıkıntısıdır. Uzun araştırma ve çalışma neticesinde, sıkıntılara çözüm üreterek, işletme pazar oluşturma katkısı sağlanmaktadır. Online ticaretin, bu kadar önemli olduğu ve İnternet alışverişinin güvenli hale geldiği günümüzde; Satışa sunmakı istediğiniz bir ürün için işletme açın, pazar işlemine başlayın. İlgili kategoriye girin, ürün ve hizmeti detaylı tanıtın.

  Kobi Ajanda

  Ürünleri, Nasıl Satarım?

  Pazar sürecinin nasıl işlediğine bakıldığında, pazarlama yönetimi; araştırma, planlama (stratejik ve taktik), uygulama ve değerlendirme olmak üzere 4 süreçten oluşmaktadır. Ancak, planlama 4 veya 5 süreçten oluşması, daha çok pazar yönetiminin çok boyutlu bir çalışma gerektirdiğinin unutulmamasıdır. Pazar organizasyonu sağlayabilmek için pazar değerlendirme ve denetleme işlemleri, sağlıklı yapılması gerekmektedir.

  Ürün ya da hizmetin hangi kesimleri (gençler, çalışan kadınlar vs) hedef alacağının belirlenmesi, pazarlama yönetimi açısından verilmesi gereken önemli bir karardır. Bu karar doğrultusunda, pazarlama stratejisi oluşturulacak ve bu kesimlere uygun hedefler doğrultusunda harekete geçilecektir.

  Hedef kitle ile hedef belirleme nasıl yapılır?

  Şirketler, piyasaya sunduğu ürün ya da hizmetin, kapsadığı temel üstünlükleri, hedef kitlenin bilmesini konumlandırmalıdır. Şirketin piyasaya sürdüğü, ürün veya hizmetin avantajlarını, müşterilerin zihnine sokma çabasıdır. Pazarlama; ''Hedef tüketici, müşteri ve toplumun gereksinimlerini tatmin ederek, kar sağlayacak pazarlama bileşenlerinin doğru kullanılması gerekir.

  Bunlar Ürün, Hizmet, Fiyat ve Dağıtımdır.

  Tutundurma planlanması, yönetim ve denetim çabaları olarak tanımlanan pazarlama, birçok unsurun birleşmesiyle oluşan geniş bir süreçtir. Bu, zorlu süreçte inovasyonun önemi oldukça fazladır.

  Ürünü, İnternet'ten Nasıl Satarım?

  Bu şekilde bir soru sorarsanız, günümüz de oldukça yaygınlaşan ve geleceğin en önemli pazarlama yöntemi olan internet pazarlamacılığı; Türkiye'de bulunan ürün sahipleri, yeni yeni tanışmaya başlıyor. Bugüne kadar, satmayı düşündüğünüz ya da gerçek hayatta sattığınız ve satışlarını artırmayı düşündüğünüz, bir ürününüz mü var? Pazarlamayı, nasıl yapabileceğinizi hakkında bilgiler aktaracağız.

  Desteklenen Web Site: https://www.burayabakiniz.org/
   
  Son düzenleme: 1 Ekim 2021

Bu Sayfayı Paylaş