Ürün Tanıtımları İçin Video Hazırlama

'Karma Makale' forumunda meyado tarafından 9 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

 1. meyado

  meyado New Member

  [​IMG]

  Görsel paylaşma mantığı üzerine kurulu olan Instagram, rakipleriyle video paylaşımı alanında da rekabet edebilmek amacıyla video çekme ve paylaşma özelliklerini de bünyesine ekledi. Dileyen kullanıcılar paylaşmak istedikleri videoları cep telefonu veya tablette çekip düzenleyebilirken, daha profesyonel kullanıcılar ve şirketler farklı zamanlarda farklı kameralarla yaptıkları çekimlerin düzenlemesini profesyonel yazılımlarla yaptıktan sonra paylaşımını gerçekleştirebilmektedir.

  Farklı Amaçlara Yönelik Farklı Video Türleri

  Direk olarak şirketin sayfasına yüklenen ve takipçilerin ana sayfalarında görünen videolar ve hikâye videoları olmak üzere iki farklı türde videonun hazırlanarak yükselmesi mümkün olan Instagram’da, videolar için farklı çözünürlük seçenekleri ve süre kısıtlamaları vardır. Şirketler için tanıtım filmi çekimi bundan dolayı çok iyi planlanmalı ve dikkatle yapılmalıdır.

  Instagram’ın İçerik Kısıtları ve Önceden Yüklenen Videoların Performanslarına Dikkat Edin

  Şirketler için hazırlanan tanıtım videosu ana sayfaya mı yoksa hikâye olarak mı yayınlanacağına göre kurgulanmalı, planlama, çekim ve montajdan geçirilmelidir. Ana sayfaya yüklenen videolar şu anda 3 – 60 saniye arasında süreye izin verirken, hikâyede bu seçenek 15 saniyedir. Şirketin imajı, daha önce yayınlanan videoların görüntülenme ve yorum performansları dikkate alınarak bu seçimin yapılması tavsiye edilmektedir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Haziran 2021
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.