Twitter Nedir?

'Twitter Tanıtım Forumu' forumunda Admin tarafından 10 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Twitter, kısa güncellemeleri bulmak ve paylaşmak için tasarlanmış bir sosyal ağ sitesidir. Aslında, her gönderi veya Twitter'da çağrıldığı şekliyle tweet, yalnızca 280 ayrı karakterle (harfler, boşluklar ve noktalama işaretleri) sınırlıdır. Bu paragrafın ilk iki cümlesini içerecek kadar uzun değil!

  Twitter nedir? Twitter, milyonlarca kişi ve kuruluş tarafından kullanılan gerçek zamanlı iletişim için bir sosyal ağ ve mikroblog hizmetidir. Twitter kullanıcıları, bilgileri paylaşmak, değiştirmek ve keşfetmek için siteye "tweet" olarak bilinen güncellemeler göndererek birbirlerine bağlı kalırlar.

  Tweetler 140 veya daha az karakterden oluşur ve fikirler ve fotoğraflar, videolar ve makalelere bağlantılar gibi çeşitli türde bilgiler içerebilir. Kullanıcılar, Twitter'da yayınlanan bu mesajlara Web üzerinden veya İnternet bağlantısı olan bir mobil cihaz üzerinden erişebilirler.

  Bir kullanıcı bir tweet yayınladığında, mesaj kendi profiline gönderilir ve kullanıcının Twitter güncellemelerine abone olan takipçilerinin ana sayfalarına (veya beslemelerine) gönderilir. Kullanıcılar, kişisel bir gözlemden bir son dakika haberi hikayesine kadar her şey olabilecek takipçilerden gelen Twitter güncellemelerini kullanmak için akışlarında gezinebilirler.

  Twitter Nedir?

  Takipçiler, güncellemeyi kendi takipçileriyle yeniden paylaşmak için bir tweet'e yanıt vererek veya gönderiyi "retweetleyerek" bir kullanıcıyla iletişim kurar.

  Tweetler ve yanıtlar herkese açıktır ve Tweetler korunmadığı sürece herkes tarafından görülebilir. Tweetlere yanıt vererek ve paylaşarak, kullanıcılar ilginç içerikler, gündemdeki konular ve güncel olaylar üzerinden gerçek zamanlı olarak birbirleriyle iletişim kurarlar.

  Kullanıcılar, Twitter'da belirlenmiş bir kullanıcı adı olan tanıtıcılarına göre tanımlanır.

  Kullanıcılar @ sembolünü ve bunların tanıtıcılarını kullanarak takipçilerden veya diğer kullanıcılardan bahseder. Tweetler ayrıca bir hasthtag kullanarak ve # sembolünü ve ardından bir anahtar kelimeyi etiketleyerek de aranabilir.

  Twitter, 2006 yılında piyasaya sürüldü ve Podcasting şirketi Odeo olarak ortaya çıktı.

  Platform, o zamandan beri, iletilen ve aranabilir tweet'ler aracılığıyla sohbetleri ve bilgi toplamayı teşvik eden, genellikle "Twitterverse" olarak adlandırılan küresel bir iletişim aracı ve dijital sosyal alan haline geldi. Sosyal platform, başlangıcından bu yana, insanların diyalog, arama ve keşif yoluyla birbirlerine bağlı kaldıkları dünyanın en popüler sosyal ağlarından birine dönüşmüştür.

  İnsanlar ve markalar Twitter'ı nasıl kullanıyor?

  İnsanlar bilgileri keşfetmek ve başkalarıyla sosyal olarak bağlantıda kalmak için Twitter'ı kullanıyor.

  Sosyal ağ, dijital bir iletişim alanı ve paylaşılan fikirlere, ilginç içeriğe ve gerçek zamanlı olarak güncellenen güncel olaylara açılan bir kapıdır. Twitter yalnızca sosyal bir platform değil, bir kişinin alakalı kalmasına yardımcı olan bir bilgi toplama aracı ve yayın kaynağıdır.

  Bir kullanıcı, profesyonel bir sporcu, politik figür, medya veya yerel bir işletme gibi herhangi bir kişiden veya herhangi bir şeyden gelen tweet'leri takip ederek son dakika haber güncellemelerini alabilir, trendleri takip edebilir ve sıcak konuları keşfedebilir.

  Kullanıcılar hashtag'leri etiketlediklerinde veya aradıklarında, belirli ilginç bilgi türlerini bulabilir ve bunlarla ilgilenebilirler.

  Twitter kullanıcıları, Twitter'ı yaratıcı ifade ve kişilerarası iletişim için sosyal bir çıkış olarak da kullanabilir. Bir kişi, tweet atarak, yanıtlayarak veya retweet atarak bir arkadaşıyla veya kuruluşla kişisel bir düşünce veya belirli bir konu üzerinden bir sohbet başlatabilir.

  Markalar, tüketicilerle etkileşim kurmak ve ilişkiler kurmak için Twitter'ı kullanıyor.

  Markalar, çevrimiçi niş topluluklara erişmek ve müşterileri etkilemek için sosyal platformdan yararlanabilir. Bir kuruluş, aktif bir Twitter hesabı oluşturarak ve takipçi edinerek müşterilerle bağlantılar oluşturabilir ve onları besleyebilir.

  Tweetler, marka farkındalığını artırmak, site trafiği oluşturmak ve sadık bir takipçi kitlesi oluşturmak için küçük boyutlu pazarlama içeriği görevi görebilir.

  Markalar ayrıca, hedef kitleleri hakkında bilgi edinmek ve tüketici davranışını gözlemlemek için Twitter'ı nasıl kullanacaklarını keşfettiler. İlgili hashtag'leri aramak ve Twitter kullanıcılarıyla etkileşim kurmak, markaların trendleri takip etmesine ve müşteri ihtiyaçları ve beklentileri hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur.

  Twitter'ı kullanmaya nasıl başlarım?

  Twitter'ı nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Bir hesap oluşturarak ve Twitter.com'da kaydolarak Twitter'a katılın Tam adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra, "Twitter'a Kaydol" seçeneğini tıklayın ve uygun veya önerilen bir kullanıcı adı seçtiğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

  Ardından, bilgilerinizi iki kez kontrol edin, "Hesabımı oluştur" u tıklayın ve hesabı onaylamak için bağlantıya tıklayarak onay e-postanıza gidin.

  Hesabınız oluşturulduktan sonra, bir fotoğraf ve başlık yükleyerek Twitter'da bir kimlik oluşturun. Adınız, konumunuz, web siteniz ve biyografiniz gibi profil bilgilerini ekleyin. Twitter kullanıcıları (veya yakında Twitter takipçileri olacaklar), kim olduğunuzu belirleyebilir veya bu konuda bir fikir edinebilir.

  Şimdi eğlence başlıyor.

  Twitter varlığınızı geliştirin, arkadaşlarınızın, ailenizin, haber kuruluşlarının, favori markaların, ünlülerin, halk figürlerinin ve yerel işletmelerin hesapları olabilecek hesapları takip edin. Twitter ana sayfanız, takipçileriniz tarafından sunulan özelleştirilmiş gerçek zamanlı bilgi akışına dönüşecektir.

  Tweet göndererek kendi içeriğinizi ve fikirlerinizi paylaşın; Mesajınızı daha paylaşılabilir ve aranabilir hale getirmek için hashtag'ler (veya # sembolünden sonra anahtar kelimeler) ekleyin.

  Bir mesajda @ sembolünü kullanarak başka bir kullanıcıyı yanıtlamak, yeniden tweetlemek veya bunlardan bahsetmek sizi takipçilerinizle meşgul edecektir.

  Twitter, son dakika haberleri, trend olan konular ve ilginç diyaloglar için küresel sosyal alanınız ve bilgilendirici yayın kaynağınızdır. Fikir alışverişinde bulunmak ve sosyal keşifler yapmak için takip etmeye ve tweet atmaya devam edin.

  Telefonum veya tabletim için Twitter uygulamasına ihtiyacım var mı?

  Twitter uygulamasıyla donatılmış mobil cihazlar sizi her zaman, her yerde sosyal olarak bağlı tutabilir. Twitter.com'a masaüstünüzden evde veya işte erişebilmenize rağmen, akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Twitter uygulaması, takipçilerinizden son dakika haberlerini, trend olan konuları ve ilginç içerikleri gerçek zamanlı olarak parmaklarınızın ucuna getirir.

  Twitter uygulaması, mobil dijital cihazınızı bir iletişim aracına ve gerçekleştikçe sunulan yayınlanan bilgiler için bir sosyal kaynağa dönüştürür. Twitter uygulaması, sosyal bağlantılar, kendini ifade etme ve keşif için bir ağ kanalıdır. Elinizde bir akıllı telefon veya tablet varken hiçbir güncellemeyi kaçırmayacaksınız.

  Hemen kendi fikrinizi paylaşabilir veya bir fikir belirtebilirsiniz. Nerede olursanız olun doğrudan mobil cihazınızdan fotoğraf, video ve yorum yayınlayın.

  Twitter aynı zamanda işletmelerin tüketicileriyle sürekli etkileşim halinde olmasını sağlar. Kuruluşlar, müşterileriyle ve müşterileriyle 7 gün 24 saat bağlantıda kalmak için mobil cihazlara güvendikleri için, kuruluşlar haberleri veya etkinlikleri hedef pazarları ve izleyicileriyle iletebilir ve tanıtabilir.

  İşe gidip gelirken veya bir toplantıdan önce uygulamayı açın ve sektördeki popüler trendlerden haberdar olun veya ilgili konuşmalara katılın. İşinizi sosyal ve dijital olarak büyütme şansını veya pazarlama fırsatını asla kaçırmayacaksınız.

  Telefonunuzda veya tabletinizde mutlaka Twitter uygulamasına ihtiyacınız olmayabilir, ancak kişisel veya profesyonel markanızı tanıtırken ve dünyayı öğrenirken bağlantıda kalmanızı sağlayabilir.
   
  Son düzenleme: 31 Ağustos 2020
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!