Tiny House Küçük Evler

'Karma Makale' forumunda deniz tarafından 27 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

 1. deniz

  deniz Member

  Şehir hayatının kalabalık olması günümüz insanları için oldukça dayanılmaz bir haldir. Çünkü kalabalık beraberinde gürültülü bir ortamı getirir. Gürültü hareketlilik insanları rahatsız ederek hem sinirsel hem de fiziksel olarak yıpratır. Böylece günümüz insanları alternatif yaşam tarzları aramaya başladı.

  Şehrin kalabalığından kurtulmak isteyen birçok kişi yaptıkları araştırmalar sonucunda özlemini duydukları yaşamı yapılarda bulmaya başladılar. Son dönemlerin trend olan house yani küçük evler insanlara özgürce yaşama imkânı tanır. Bu yapılar son derece sağlıklı şekilde inşa edilerek kullanıcılarına sunulur. Yapıların sabit ya da tekerlekli olarak tasarlanan modelleri bulunur. Tiny houseları gitmek istediğiniz birçok noktaya kolayca taşıyabilirsiniz. Tiny House sizleri istediğiniz özellikte kaliteli küçük evler hazırlıyor.

  Tiny House Modelleri

  Her yıl farklı modelleri ile karşılaştığımız yapılar günümüz teknolojisine bağlı olarak ilerleme gösterir. Kullanılacak olan malzemenin yapısı verilmek istenen modelinde alt yapısını oluşturur. Her bir modeli insanları farklı dünyaya taşır. Yenilik arayanlara özel oluşturulan yeni modellerine göz atabilirler.

  Modeller hazırlanırken insanların beklentileri göz önünde tutulur. Bir evde olması gereken tüm yaşam alanları küçük evler içerisinde en verimli şekilde değerlendirilir. Bu nedenle bunların modelleri her zevke hitap ediyor. İnsanlar buradaki yapılarda aradıklarının fazlasını bulabilirler. Modern tasarlanan modeller büyük beğeni alıyor. Küçük evler hayalinizdeki yaşam alanını sizlere sunuyor.

  Fiyatları Hakkında

  Tiny house evler ilk defa ortaya çıktığı dönemde ekonomik amaçlardan dolayı tercih edildi. Çünkü normal yapılan evlere göre maliyet açısından daha ekonomiktir. Fakat günümüzün yapıları farklı bir yaşam tarzı arayanlar için üretilmeye başladı. Özellikle şehir hayatının yoğunluğundan kaçmak, daha sağlıklı yaşam tarzı sürdürmek amacıyla kullanılmaya başlandı.

  Tiny house yapımı Arda fiyatlar evin ne kadar bir alan üzerine kurulacağına bağlı olarak değişir. Ayrıca kullanılan malzemenin kaliteli geri dönüşüm malzemesi olması fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Fiyatlar her bütçeye uygun olarak hazırlanır. İnsanların elindeki bütçe doğrultusunda sizlere yardımcı olunmaktadır.

  İç Dizayn Nasıl Yapılır?

  Tiny house yapıların dışı kadar içi de oldukça keyifli bir şekilde dizayn edilmiştir. Evlerin içerisinde oluşturulan yaşam alanları kullanışlı bir şekilde dekore edilmiştir. Her evde kullanılan malzemeler bu yapılar içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Kapılar, iç doğramalar, parkeler, mobilyalar evin yapısına uygun şekilde tercih edilir. Genellikle ahşap ürünlerin ön planda tutulduğu tiny house evler görüntü açısından da oldukça modern olarak tasarlandı. Küçük evler iç tasarımları; ince ayrıntısına kadar düşünülmüş estetik özelliklere sahip özellikleri ile sizlere sağlıklı yaşamın kapısını açıyor.

  Küçük Yapılar Nedir?

  Küçük evler ya da mikro evler olarak adlandırılan tiny house yapılar en fazla 35 metrekare alan üzerine inşa edilen yapılardır. Bunlar ilk önce Avrupa kıtasında ekonomik sebeplerden dolayı kullanılmaya başlandı. Daha sonra tüm dünyada bir trend haline gelen küçük ev akımı Türkiye'de tercih edilmeye başladı. Özellikle son dönemlerde görülen bulaşıcı salgın hastalık depremler bu yapıları daha önemli hale getirdi. Çok katlı binalarda deprem riski ile karşı karşıya kalmak insanları tedirgin ediyor. Tiny house yapılar deprem gibi doğal afetlere karşı son derece güvenilir alanlardır. Tekerlekli Ev sizlere yapmış olduğu küçük evler ile evinizde huzurlu bir şekilde yaşamanıza yardımcı oluyor.

  Küçük Ev Yapımı Hakkında

  Tiny house evlerin yapımı profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir. İşin eğitimini almış tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar hesaplamış olan uzman kişiler; insanların ihtiyaçları doğrultusunda küçük evler inşa etmeye başladılar. Tüm beklentilerini en iyi şekilde karşılayan Tiny house yapımı hızlı şekilde ilerler. Bu evlerin yapımı sırasında kullanılan malzemeler geri dönüşüm sağlanan ürünlerdir.

  Yalıtım malzemelerinin kullanıldığı house yapılarda ısı yalıtımı en iyi şekilde sağlanır. Güneş panelleri ile enerji elde edilen küçük evlerde kompost adı verilen tuvalet tercih edilir.

  Tiny houselarda kullanılan tüm malzemeler dayanıklıdır.

  Küçük Ev Uygulaması Nedir?

  Tiny house uygulaması oldukça kullanışlı yapıdır. Buradaki yapılar sayesinde insanlar kalabalık ortamlardan uzaklaşarak daha rahat doğa ile baş başa kalma imkânı elde eder. Ayrıca, özelliğinden dolayı küçük evler her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Birçok kişi Küçük Ev uygulamasını talep ederek daha rahat yaşayabileceği yaşam tarzına kavuşuyor. Tiny house uygulaması tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi Türkiye'de büyük ilgi ile karşılanan yapılara olan talep her geçen gün artıyor.

  2021 Modelleri

  Her geçen gün yeni gelişmelerin kat edildiği Tiny house yapılarda kullanılan malzemeler teknik özelliklere sahiptir. Teknolojik gelişmelerin zirvesini yaşadığımız şu günlerde tiny house yapılarda ki gelişmeleri görmek mümkündür. 2021 küçük ev modelleri görenleri hayrete düşürüyor. Hem estetik hem de kullanışlılık bakımından modeller kullanıcılarına istediği hayat tarzını sürdürme imkânı tanıyor. Akıllı ev sistemleri tarzında döşenen 2021 Tiny house ev modelleri iç dekorasyonuyla da büyük beğeni alıyor.

  Avantajları Nelerdir?

  Tiny house yapılar insanlara yeni bir hayatın kapısını araladı için ideal yaşam alanlarıdır. Çünkü çağımızın en büyük problemlerinden biri insanların kendilerine zaman ayıramamasıdır. House yapılar yoğun kalabalıklardan uzaklaşmak sessiz ortamlarda kafa dinlemek için oldukça uygundur.

  Doğa ile baş başa kalma imkânı tanıyan yapılar sayesinde insanlar; hem psikolojik olarak hem de sağlık açısından daha iyi hissederler. Deprem ya da bulaşıcı hastalıklara karşı olan mikro yapılar içerisinde yaşam sürdürmek daha güvenilirdir. Tiny evlerin diğer önemli avantajı ise maliyet açısından daha ekonomik olmasıdır. Her bütçeye hitap eden yapılar istenilen boyutta yapılır.

  Neden Tercih Etmeliyim?

  Küçük evlere olan talep her geçen gün artış gösterdiği için firmalar, insanların ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. İnsanlar en iyi hizmeti nereden alabilirim düşüncesiyle arayış içerisine girerler. Sizlerin zevkinize tarzınıza en uygun şekilde hitap etmeye çalışıyoruz. Tiny house yapılara sahip olmak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçerek küçük evler hakkında gerekli tüm detayları öğrenebilirler. Firmamız, hazırlamış olduğu örneklerle sizlere yardımcı olur. Kullanılan malzemeler, malzemelerin kalitesi ya da yapıların fiyatı, özellikleri hakkında tüm bilgileri firmamızla iletişime geçerek alabilirsiniz.

  Web Site: https://www.gorgorhouse.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Mart 2021
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.