Teknoloji Nedir?

'Teknoloji' forumunda Egemen tarafından 30 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. Egemen

  Egemen New Member

  Teknoloji kelimesini düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor? Bir bilim kurgu programından yada elektrikle çalışması gereken bir şey gibi gelebilir. Teknoloji bize çok karmaşık olanı düşündürüyor, ancak enerjinin karmaşık olması gerekmiyor. Kısaca teknoloji hayatımızın her alanında vardır.

  Teknoloji, bilimsel bilginin endüstride veya günlük hayatımızda pratik amaçlar veya uygulamalar için kullanılmasıdır. Yani, temel olarak, bilimsel bilgimizi belirli bir amaca ulaşmak için kullandığımızda, teknolojiyi kullanıyoruz. Bundan biraz daha fazlası var.

  Teknoloji bir ekipmanı içerir, bu ekipman inanılmaz derecede basit veya göz kamaştırıcı derecede karmaşık olabilir. Tekerleğin keşfinden bilgisayarlara ve MP3 oynatıcılara kadar her şey olabilir.

  Teknolojinin Nedir?

  Teknoloji, insanların ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı karşılayan araçlar; Makineler, ürünler ve hizmetler yaratmak için çevremizi değiştirdiği, dönüştürdüğü ve kullandığı bilgi, beceri, deneyim ve teknikler bütünüdür. Etimolojik olarak kelime teknik, sanat, beceri ve logolardan bilgi gelmektedir.

  Teknolojinin kökeni, atalarımızın son derece sert bir taş dizisinin (silex, kuvars, obsidiyen) doğasında var olduğunu keşfettikleri; Kalıplayabilecek ve keskinleştirebilecekleri Taş Devrine kadar uzanmaktadır.

  Teknoloji, ilk insanlara günlük yiyecek rasyonunu sağlamak için işini kolaylaştıran ilk bıçakları, baltaları ve kesici aletleri yapmalarına izin verdi. Günümüzde ise bunun gelişmiş durumda olduğunu görüyoruz.

  Önceki örnekte, insanların bir taşı seçip, becerisi ve bilgisiyle onu bir araç oluşturmak için değiştirerek çevresini dönüştürdüğünü; Hayvanları daha hızlı ve etkili bir şekilde avlamaya izin verdiğini gördük.

  Web Site: https://anadoluteknolojileri.blogspot.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ekim 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!