Sukulentler neden bu kadar i̇lgi görüyor?

'Karma Makale » Site Tanıtım Yazısı' forumunda Sacred tarafından 9 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

 1. Sacred

  Sacred New Member

  Sukulent, kaktüs familyasından bir bitki türü olup son yıllarda gerek hediye olarak gerekse yetiştirilmek üzere en fazla tercih edilen bitkilerden birisidir. Bunun birçok nedeni vardır. Özellikle de yetiştirilmesinin kolay olması, bakımının kolay olması, sukulente olan rağbeti arttırmaktadır. Yapraklarında, gövdesinde ve köklerinde su toplayabilen bir bitki olan sukulent, bahçede ya da saksıda rahatlıkla yetiştirilebilir.

  Üstelik saksı olarak hemen her ürünü kullanabilirsiniz. Çok derin olmasına gerek yok. Kökleri çok derine gitmediği için tepsi tarzı bir saksıda kökleri daha rahat genişleyecek, daha rahat gelişme ortamı bulacaktır.

  Sukulent Bakımı

  Sukulent, kendi içinde çok fazla türe sahiptir. Bunların yaprak görünümleri, renkleri birbirinden farklıdır. Fakat aynı ortamda, aynı saksıda bir arada dahi yetiştirilebilirler. Soğuğa oldukça duyarlıdırlar.

  Bu yüzden daha çok sıcak ve ılık bir ortamda yetiştirilirler. Evlerinizde, ofislerinizde, pencere kenarlarında rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Doğrudan gün ışığına maruz bırakmak yerine aydınlık ve yarı aydınlık bir ortamda tutabilirsiniz bu sayede yaprakları daha canlı olacak, kökleri daha sağlıklı gelişecektir.

  Çok fazla bakım gerektirmeyen sukulent, çok fazla sulanmaya ihtiyaç duymaz. Hatta fazla su, onlara zarar verebilir. Köklerinin çürümesine, yapraklarının sararmasına ya da böceklenmelere sebep olabilir. 15-20 gün rahatlıkla susuz kalabilir. Hatta kış aylarında aydan aya sulamak dahi yeterli olabilir.

  Sukulentler Hakkında Her Şey

  Sukulent¸ ince köklü bir bitkidir. Bu yüzden toprağı çakıl ve taş karışımı olur. Bu sayede toprak gevşek kalır ve bitki kökleri daha rahat gelişme imkanı bulur. Birbirinden güzel sukulent çeşitlerine ve sukulentlere dair merak ettiğiniz bütün bilgilere Sade Sukulent sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Sürekli güncellenen sayfada dikiminden, çoğaltmasına, evde ilaç hazırlama yöntemlerinden hastalıklarla mücadeleye kadar her konuda detaylı bilgi vardır.

  Web: https://sadesukulent.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mayıs 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!