Sporcu Diyeti Nasıl Yapılır?

'Karma Makale' forumunda nullsix tarafından 29 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

 1. nullsix

  nullsix Member

  Sporcu beslenmesi ile vücudun hastalıklardan korunması ve zorlu performansların ardından daha hızlı onarılmasını sağlamak mümkün oluyor. Aynı zamanda antrenman sıklığına bağlı olarak alınması gereken doğru enerji miktarı belirleniyor, sağlıklı şekilde uygun kilo artışı ya da düşüşü sağlanabilir.

  Doğru beslenme programı sporcunun günlük harcadığı enerji miktarı, genel sağlık durumu, kilosu, yaşı, boyu, kronik hastalıkları, uğraştığı spor dalı gibi etkenlere göre değişiklik göstermeli. Bu nedenle her sporcunun profesyonel bir beslenme uzmanı ile birlikte liste hazırlaması oldukça önemli.

  Sporcu Diyeti Nasıl Yapılır?

  Sporcu diyeti yapmak için önce bir diyetisyenden danışmanlık hizmeti almalısınız. Direk internet üzerinde dağıtılan sporcu diyetlerini sakın ha uygulamayın. Vücut yapınız incelenmeden direk kabataslak yapılan bu diyet listeleri vücut dengenizi bozabilir.

  Sağlıklı bir yaşam sürmek için mutlaka beslenmenize dikkat etmeniz, bunun yanı sıra spor yapmalısınız. spor yapan kişilerle spor yapmayan kişilerin beslenme düzeni aynı değildir.

  Spor yapanlar daha hafif beslenir. Doyurucu ve az enerjili besinler tüketmelidir. Sporcu diyeti hakkında detaylı bilgiyi diyetisyen Tuğba Yaprak'tan öğrenmek için hemen aşağıdaki bağlantı adresini tıklayın.

  Web Site: https://www.tugbayaprak.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Kasım 2020
 2. dijitaldunya

  dijitaldunya New Member

  Az ye bol spor yap en kolay diyet.
   


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!