Siyah Bal Sipariş Sitesi

'Karma Makale' forumunda seohaberleri tarafından 20 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

 1. seohaberleri

  seohaberleri Well-Known Member

  Siyah bal, ıhlamur, meşe, ardıç ve kestane gibi ağaçlardan özel olarak üretilen ürünlerden bir tanesidir. Endemik bitkilerden elde edilen bu ballar, sınırlı üretilmektedir. Baldaki, kalite ve saflık derecesi ise içeriğindeki prolinlerden rahatlıkla anlaşılacaktır. Benzer şekilde üretilen ballarda ise pastörize edilen ısıl yöntemler kullanılmaktadır. Ancak, Kaz Dağları bal üretimi yönünden oldukça, zengin endemik bitkilere sahiptir. HMF gibi maddeler, siyah balın içeriğinde bulunmamaktadır.

  Kaz Dağları Balı Neden Değerli?

  Dolayısıyla siyah ballar, doğal ve bir o kadar da faydalı olan formüllere sahiptirler. Sitede yer verilen ballar arasında, en kıymetli içeriklere sahip olan Anzer, manuka, tualang yer almaktadır. Bu ballar da yüksek vitamin ve mineral değerine sahip olan özelliğe sahiptir.

  Siyah balları, siyah petek bal formunda talep eden kişiler için petek üretimleri yapılmaktadır. Polenleri elde etmek için çeşitli yöntemler ve özel işçilikler kullanılmaktadır. Aynı zamanda, siyah balların içeriğinde herhangi bir katkı, koruyucu ya da kalıntı olabilecek ürün yoktur. Bu ürünlerin benzersiz içerikleri sayesinde, vitamin ve mineral değeri yüksek olarak siyah bal tüketimi sağlanabilmektedir. Siyah ballara rengini veren ise fenolik asitlerdir.

  Aynı zamanda, flavonoidler, protein ve amino asitler de siyah rengin ortaya çıkmasına yardımcı olan diğer bileşenlerdir. Ayrıca bu malzemeler sayesinde, siyah balların antioksidan etkisi artırılmaktadır. Kısacası, antioksidan kapasitesi siyah balların diğer ballara göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. www.troascanakkale.com sitesi üzerinden siyah bal satın alabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Eylül 2021

Bu Sayfayı Paylaş