Seo Nedir Ve Nasıl Yapılır?

'Bilişim' forumunda Yönetici tarafından 7 Eylül 2018 tarihinde açılan konu


 1. Yönetici

  Yönetici Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  SEO, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış biçimidir. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

  Seo web sayfasının Google, Yandex, Bing gibi motorlarda üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmadır. Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden meydana geliyor. Bu çalışmalar temel olarak ikiye ayrılır. Bunlar, site içi ve site dışı olarak ayrılır.

  Kobi Ajanda

  Çalışmalar ikiye ayrılmış gibi görünse de birbirleri ile entegre şekilde ilerler. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen sitelerin, site iç dış çalışmalarını bir bütün olarak değerlendirerek bu yönde ilerlemeleri gerekir. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için internet kurallarını belirleyen kuruluş da Google olmuştur. Google, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir. Şimdi bu konuları alt başlıklar halinde inceleyerek nasıl SEO çalışması yapılır?

  Web Site: https://www.seodoping.com/
   
  Son düzenleme: 21 Mart 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.