Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır?

'Bilişim' forumunda Admin tarafından 7 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  SEO, Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir ve Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir.

  Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Seo, bir web sayfasının Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmadır. Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden meydana geliyor. Seo çalışmaları temel olarak ikiye ayrılır.

  Bunlar, site içi ve site dışı olarak ayrılır.

  Seo_analytics-2618277_1200.jpg

  Çalışmalar ikiye ayrılmış gibi görünse de, birbirleri ile entegre şekilde ilerler. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen sitelerin, site içi ve site dışı çalışmalarını bir bütün olarak değerlendirmeleri ve bu yönde ilerlemeleri gerekir.

  Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur.

  Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir. Şimdi bu konuları alt başlıklar halinde inceleyerek nasıl SEO çalışması yapılır?

  Web Site: https://www.seodoping.com/
   
  Son düzenleme: 31 Ekim 2020


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!