Sektörel Firma Haberleri

'Haberler' forumunda Haberse tarafından 30 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

 1. Haberse

  Haberse New Member

  Türkiye iş dünyasında başarılı olmak için ihtiyacınız olan haberleri alın. Nasıl iş kuracağınızı, işinizi nasıl büyüteceğinizi ve işinizi nasıl pazarlayacağınızı öğrenin. Sektörel haberler ve makaleler, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir.

  Ayrıca herhangi bir gerçeği açıklığa kavuşturmak; Bir konuda görüş ve tezler ortaya koymak ve bir hipotezi savunmak, desteklemek için yazılmış olan yazılara da makale denir. Makale firmaların olmazsa olmaz rekabet gücüdür.

  Spesifik olarak ilgilendiğiniz konuyu bulduktan sonra onunla ilgili tüm makale, tez, kitaplar taranır.

  Genel olarak konular için var olan bakış açıları saptanır.

  İlgilendiğiniz konu ile ilgili farklı açılardan bakılarak yeni güzel bir makale yazılabilir. Makale, ödev veya tez hazırlama, yazdırma veya destek alma gibi konularında yardım almanız gerekebilir.

  Sektörel firma haberleri

  Gazetelerde güncel konular hakkında nesnel bir bakış açısıyla yayımlanan yazılar da makale olarak nitelendirilir. Bilimsel veya akademik sektörel haberler ve makaleler ise genellikle bu türde yayın yapan dergi veya kitaplarda yayımlanır.

  Bilgisayarın yaygınlaşması ile birlikte İnternet'te her gün çok sayıda bilimsel makale okurla buluşmaktadır. Bilimsel makale, tarama yazıları, değerlendirme yazıları veya herhangi bir bilimsel konferansın ve toplantının tutanakları da makale türünde değerlendirilebilecek yazı türleridir.

  Haberse sektörel firma haberleri; Makalelerin en önemli özelliği alanında uzman kişilerce yazılmış olmalarıdır. Bu tür metinler nesnel bir anlatım dili ile kaleme alınır.

  Dolayısıyla yazarın tavrı, kişiliği veya tarafı bu tür metinlerde hissedilmez.

  Ortaya konan veri, bilgi veya düşünceler sağlam kaynaklarla desteklenir.

  Bu kaynaklar yazının sonunda ayrıntılı olarak sıralanır. Makalelerde kullanılan bilgi veya düşüncelerin alındığı kaynakların gösterilmesinde ve aktarılmasında belli kurallar vardır.

  Bu kurallar makalelerin bilimsel ölçütleriyle doğrudan ilgilidir.

  Web Site: https://www.haberde.online/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ekim 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.