Sağlıklı İmplant Tedavisi

'Karma Makale' forumunda kutayaliulucay tarafından 23 Mart 2020 tarihinde açılan konu


 1. Ankara'da, profesyonel ve sağlıklı bir implant tedavisi hizmetleri almak isterseniz; Smile Design ailemizden, implant fiyatları hakkında bilgi almadan başka bir yer ile anlaşmayın. Sizlerin gülüşleri için en gerekli işlemleri yapan, kalıcılık konusunda başarı sağlayan kliniğimiz, sadece İmplant fiyatları konusunda bilgi vermek haricinde, Ankara gülüş tasarımı gibi konularda yanındadır.

  Dental İmplant Nedir?

  Dental implantın tanımı, ağız içi diş etlerine yerleştirilen, kalıcı protez için zemin hazırlayan vida düzeneği olarak yapılır. Sağlam diş etine vidalanan kökler, iyileşme süreci içerisinde üzerine kalıcı protezlerin monte edilmesi ile kapatılır. İşlemde kullanılan malzemeler zirkonyumdan özel olarak üretilir. Dişlerin, tamamen kaybedilmesi durumunda, dişlere ait sinirlerin alınması ile uygulanabilir.

  Dental İmplant Hangi Durumlarda Kullanılır?

  Dental implant gerektiren durumlar, ağızda yeterli diş olmaması ancak diş etinin sağlam olması durumudur. Uygulama için diş eti, en azından implantı tutacak kadar sağlam olmalıdır. Aynı zamanda çene kemiği de sağlam olmalı ve implantı kabul etmelidir.

  Zaman içinde implant malzemesi ile çene kemiği birleşecektir. Bu nedenle kullanılan malzemenin steril olması, kalitesi ve doktorun hatasız çalışması önem taşır. Bunların yanı sıra, bir dişin tamamen çürüyüp bitmesi durumunda dental implant uygulamasına yer verilmelidir. Bu durumda diş eti kesilerek, dişin çıkarılması ve sinirlerden temizlenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda, işlemin iyileşme süresi uzayabilir. Ayrıca uygulama, kişilerin kalıcı protez taleplerinde de yapılır. Ön, arka diş durumu fark etmeden, ağız içerisindeki her bölgeye İmplant uygulanabilmektedir.

  Web Site: https://www.smiledesign.com.tr/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Eylül 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.