Reklamın Amacı Nedir?

'Reklam' forumunda Buraya Bakınız tarafından 22 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu


 1. Buraya Bakınız

  Buraya Bakınız Buraya Bakınız

  Reklam bir ürünü, hizmeti, fikri tanıtmak veya satmak için açık sponsorlu, kişisel olmayan mesajları kullanan, bir pazarlama iletişimidir. Günümüzde, daha fazla uygulanan tanıtım sponsorları, ürün veya hizmetlerini tanıtmak isteyen işletmelerdir. Reklam, reklam verenin ödeme yaptığı ve kontrolünü elinde tuttuğu için halkla ilişkilerden ayrılır. Mesajın kişisel olmadığı yani, belirli bir kişiye yönlendirilmediği için kişisel satıştan farklıdır.

  Reklamın Amacı

  Reklamın amacı toplumu bilgilendirmek, ikna etmek ve hatırlatmak olabilir. Başarılı bir, tanıtım kampanyası için amaçların, doğru ve açık biçimde ortaya konması gerekir. Reklam kampanyasının amacı çoğu kez, bir slogan veya tema altında gizlidir. İşletmenin, belirli zaman diliminde gerçekleştirmeyi hedeflediği, çabalarının bütünü olarak tanımlanabilir.

  Strateji, hedef kitle, ürün avantajı, reklamın amacı, ürün üstünlüğünün nedenleri, ürünün kişiliği ve satış teması dikkate alınarak oluşturulmalıdır.

  Ürün avantajı ve üstünlüğünün nedenleri, iletiler, ürünün tüketiciye sağladığı avantajlar ve rakiplerinden ayıran özellikler üzerine yapılandırılmalıdır. Ürüne, kalbinizin dostu gibi somut kişilikler verilmeli, reklamda satış teması, reklamın stratejisinde satış teması, ürünün; diğer rakip ürünlere, tercih edilme sebepleri ve ayırıcı özellikleri üzerine inşa edilmelidir. Hedef kitle, oluşturulacak reklam stratejisinde, en belirleyici öğelerden biridir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Ağustos 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.