Prefabrik Havuz İçin Yapı Havuzu Tercih Edin

'Karma Makale' forumunda deniz tarafından 21 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. deniz

  deniz Member

  Prefabrik havuz son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Tabii ki birçok külfeti ortadan kaldırdığı için insanlar tarafından tercih edilen bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Betonarme yapım tekniği bilindiği gibi insanları biraz zorlamakta. Özellikle maddi olarak hem süreç olarak biraz daha uzun sürmektedir.

  Özellikle inşaat firmaları açısından büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

  Yatırım maliyetleri düşünüldüğünde yaklaşık olarak %30 daha düşük olmasının yanı sıra aynı zamanda içerisinde kullanılan malzemeler de kimyasal olarak düşünülürse %50 civarında daha az bir maliyet karşımıza çıkarmaktadır. İnsanların özellikle tercih etmelerini bir diğer nedeni ise özel lineer kaplamalar sayesinde daha güzel bir hale gelir.

  Prefabrik Havuz Neden Tercih Edilir?

  Prefabrik havuz sistemlerinin az önce de bahsettiğimiz gibi maddi olarak daha uygun fiyatlara gelmesi gibi bir durum söz konusudur. Ayrıca havuz zemini ile birlikte kurulum süresi çok kısadır. Normal şartlarda betonarme sistemlerde bazen bir ayı bulabilmektedir.

  Oysa ki bu sistemde havuz zemini 1 ile 3 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Sonrasında ise prefabrik sisteminin kurulumu 2 ile 6 gün içerisinde bitmiş olur.

  Böylece çok daha kolay bir şekilde sorulabilir.

  İçerisinde bulunan lineer ancak sabote edilerek kesilse dahi tamiri sadece 15 dakika ile 30 dakika arasındadır. Ayrıca son derece hijyeniktir ve mikroorganizmalar bu sistemin içerisinde barınamazlar. Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen bir teknolojidir istenirse demonte olarak bir yerden bir başka yere taşıma fırsatı da bulunmaktadır.

  Boruların tıkanması gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanımı da oldukça pratiktir.

  Prefabrik Havuz Nasıl Yapılır?

  Prefabrik havuz sistemleri, betonarme havuz gibi yapılmazlar. Çok daha basit bir şekilde taşıma yöntemi ile parçalı olarak getirilerek bunların montajının yapılması ile sonuç alınır.

  Elbette ki burada da bir ustalık durumu söz konusudur.

  Sizler istediğiniz zaman yapmayabilirsiniz. Belirli işlemlerin geçirilmesi gerekmektedir. Özellikle kimyasal kullanımları konusunda çok daha dikkatli hareket edilmesi gerekir. Bu arada şunu söylemek lazım.

  Fayanslı taşımalı havuzlar göz önünde bulundurulduğunda içerisindeki kimyasal kullanımı da %50 kadar daha azdır. Bu da aslında hem çocuklarımızın hem de bizlerin sağlığı açısından avantaj sağlamaktadır. Bunlar göz önünde iken sizler de kullanımı çok daha kolay hale gelmiş olan havuzları tercih edebilirsiniz.

  Web Site: https://yapihavuz.com.tr/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Eylül 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.