Pr Çalışması Neden Gereklidir?

'Makaleler' forumunda denied tarafından 29 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied New Member

  Açılımı Public Relations olan ve Halkla İlişkiler anlamına gelen Pr, herhangi bir kurum, kuruluş veya şirketin hedef kitlesi ve müşterileriyle olan iletişimini, bağını güçlendirmeye yarayan, kurumun tanıtımının yapılması, olumlu bir algı yaratılması, itibarının artırılması amacıyla yapılan, planlı, programlı, sistemli olarak gerçekleştirilen çalışmaların tümüdür.

  Pr çalışmaları, Pr ajansları tarafından yapılır ve anlaşma yapılan firmanın beklentilerine, hedeflerine uygun bir planlama neticesinde başarıya ulaşılması için izlenen yollardan meydana gelir.

  Pr ajanslarında bu çalışmaları yürüten, sürekli kendisini güncelleyen, etkin ve profesyonel kişiler çalışır. Alanında uzmanlaşmış olan bu kişiler, firmanın özelliklerine en uygun tanıtım şeklini ve ulaşmak istediği hedefe götürecek en doğru adımları belirleyerek bir strateji belirler.

  Dijital Pr ajansları, bu strateji doğrultusunda, firmanın tanıtılması medya imkanlarının kullanılması, etkinlikler planlanması, kurum adına pozitif algı oluşturulabilmesi için gerekli adımları atarak, firmayı tercih edilebilir bir biçimde ön plana çıkartır.

  Örneğin yeni kurulan bir şirket, her ne kadar doğru, kaliteli ve ekonomik bir hizmet sunuyor olsa da, kendisinin varlığından haberi olmayan bir kitle söz konusu ise başarılı olamaz. Oysa, müşterilerini ve tüm hedef kitlesini tanıyan, onların ihtiyaçlarını bilen ve bunlara başarılı çözümler üreten bir şirket, tanıtımını da en iyi şekilde ve doğru mecralarda gerçekleştirirse başarı kaçınılmaz hale gelecektir.
   

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumu