PR Çalışma Teknikleri

'Makaleler' forumunda denied tarafından 11 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied New Member

  Büyüme yolunda olan neredeyse tüm firmaların yapmak durumunda olduğu pr çalışmaları marka bilinirliği arttırmak veya hedef kitlenin büyümesini sağlamak için oldukça önemlidir. Bilindiği üzere PR, Halkla İlişkiler demektir; amaç ise pr çalışması teknikleri ile bir düşünceyi halka benimsetmek ve ikna etmektir.

  PR Nasıl Yapılır?

  PR çalışmalarının nasıl yapılacağı hedef kitleye, konuya ve amaca göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, x markası yeni çıkardığı bir ürünle ilgili PR yapacaksa, ilk olarak hedef kitlesini yaş ve özelliklere göre ayırmalıdır. Ardından o ürünün farklılığını ortaya çıkartacak yönde bir çalışma gerçekleştirmelidir. Ki bu da x markasının temel amacı olmuş olacaktır. Henüz var olmayan bir düşünce PR çalışmaları ile insanların o düşünceyi kabullenmelerini sağlamıştır. Aynı şekilde var olan bir düşünceyi değiştirerek yeni bir düşünce ortaya çıkartmak da PR çalışmalarının farklı bir şekilde kullanılmasıyla oluşmaktadır.

  PR Çalışma Teknikleri Nelerdir?

  Önceki seneler düşünüldüğünde, PR çalışmalarının genellikle basın ve gazete yoluyla halka aktarıldığı görülmüştür. Ancak teknolojinin değişimi ve gelişimi itibariyle, markalar PR çalışmalarını özellikle medyayı ve sosyal platformları kullanarak gerçekleştirmeye başlamış ve başarılı da olmuşlardır. Bunun sebebi de hiç şüphesiz insanların sosyal medyada diğer platformlara oranla (gazete gibi) daha aktif olmasıdır. Yeni dönemde özellikle blogger'lar x markasının ürünü için PR çalışma tekniklerini kullanarak, markanın hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

  Kaynak: https://kolaybulten.net/editoryel-pr-calismasi-nedir/
   

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!