Piezo burun estetiğinde morluk oluşur mu?

'Makaleler' forumunda denied tarafından 12 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied New Member

  Burun estetiği yaptırmak isteyen birçok insanın bu konu hakkında merak ettiği bir çok ayrıntı mevcuttur. Bu yazıda piezo burun estetiği yönteminden ve bu yöntemle ilgili merak edilen bir kaç sorun hakkında bilgi vereceğiz. Fakat bu yazıyı okuyup da piezo burun estetiği yöntemini hakkında hiç bilgisi olmayan insanlar olacaktır. Bu yüzden ilk olarak piezo burun estetiği yöntemi nedir ona cevap vereceğiz. Daha sonra morluk oluşur mu onun cevabını vereceğiz.

  Piezo Burun Estetiği Nedir?

  Piezo burun estetiği son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Piezo burun estetiği yönteminde burun kemiği kırılmadan buruna şekil verilir. Bunu da ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla yapılır. Burun kemiği kırılmadığı ameliyat sırasında buruna zarar verilmez ve daha az acılı bir ameliyat olur. Bu yöntemle yapılan ameliyatlarda diğer yöntemlere göre daha iyi sonuç alınır.

  Piezo Burun Estetiğinde Morluk Oluşur Mu?

  Daha öncede belirttiğimiz gibi bu yöntemde burun kemiği kırılmaz. Ultrasonik ses dalgaları ile buruna şekil verilir. Böylece diğer yöntemlerdeki gibi çok fazla morluk ve şişlik oluşmaz. Hatta bu yöntemle burun estetiği olan kişilerde yok denecek kadar az morluk oluşur. Bunun nedeni de ameliyat sırasında yumuşak dokuya ve damarlara zarar verilmediği için morluk oluşmaz. Bu yüzden morluk veya şişlik olacağı yüzünden ameliyattan vazgeçenler rahatlıkla bu yöntemle ameliyat olabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumu