Pazarlama Nedir? Pazarlama Nasıl Yapılır?

'Pazarlama' forumunda haberinizbizden1 tarafından 2 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

 1. haberinizbizden1

  haberinizbizden1 New Member

  Dünden bugüne, bugünden geleceğe ve dar anlamda, bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetlerin piyasaya sürülmesi. Geniş anlamda malın üretiminden tüketilmesine kadar, mal akımını kolaylaştırıcı işlemlerin bütünü olarak tarif edilebilir. Pazarlama nedir? bir işletmenin temel ve asli fonksiyonudur.

  Malı veya hizmeti üretmenin nihai gayesi, satış yaparak kar sağlamaktır. Dolayısı ile işletmenin, istihsal, finansman, muhasebe ve yönetim gibi diğer faaliyetleri hep pazarlamaya hizmet eder.

  pazarlama_nedir_1200-660x330.jpg

  Pazarlama Nedir? Pazarlama Nasıl Yapılır?

  Son yıllarda şehirlerin kalabalık olması nedeniyle azda olsa önemsenmeye başlayan pazarlama her ne kadar olsa da işletmeler açısından bilinmeyen bir kavram diyebiliriz.

  Çünkü iş dünyasında faaliyet gösteren işletmelerin en sona bıraktıkları reklam pazarlama ve tanıtım çalışmaları oluyor. Dijital marketing alanında gücünü ve etkisini hisseden firmalar ise bulunduğu sektörde en büyük pastayı alan yerler oluyor.

  Pazarlama Nedir? sorusuna yönelik değilde kavramları ele alınsa çok daha anlaşılır olacaktır.

  Bir malın uygun şekilde pazarlanabilmesi için öncelikle bir piyasa ve talep araştırmasına ihtiyaç vardır. Daha sonra, belirlenecek piyasa payı ölçüsünde reklam ve diğer araçlarla, malın sürümü cihetine gidilir. Satış çeşitli tedbirlerle tahrik edilir.

  Pazarlama politikası, malın kalitesi, tanıtımı, fiyatlandırılması, tüketici sevk ve tercihlerine uydurulması için yapılan ayarlamalardır. Bu politikadaki başarı karlılığı doğrudan etkiler.

  https://kobiagency.blogspot.com/2019/11/pazarlama-nedir.html
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mayıs 2020
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!