Pava education ile italya’da üniversite eğitimi avantajları

'Karma Makale' forumunda Bilgili_Bey tarafından 14 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

 1. Bilgili_Bey

  Bilgili_Bey New Member

  Üniversite eğitimi kişinin başarısını ve toplumdaki saygınlığını ömür boyu etkilemektedir. Kaliteli bir üniversite eğitimi ile kişiler eğitim hayatında bir basamak daha yukarı çıkarlar. Üniversite eğitimini yurtdışında yapmak isteyenlere Pava Education olarak yardımcı olmaktayız. İtalya ‘da Eğitim hayatınıza devam etmek isterseniz, bizler ile en kısa sürede irtibata geçiniz.

  İtalya dünyanın en eski üniversitelerine, sanat, müzik ve dans akademilerine ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da eğitim dili İngilizce ve İtalyanca ‘dır. Uluslararası öğrenciler için İtalyanca kursları yeterli sayıda vardır. Ayrıca üniversiteler de uluslararası öğrencileri için dil kursları açmaktadır. Ülkede uluslararası öğrenciler için lisans ve yüksek lisans eğitimi için İngilizce program seçenekleri de sunulmaktadır.

  İtalya’da üniversite eğitimini İngilizce olarak şu bölümlerde yapabilirsiniz: Tıp ve Diş Hekimliği, Mimarlık, Mühendislik, Sanat ve Tasarım Akademileri, Ekonomi, İşletme ve Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilimler, Psikoloji ve Sosyoloji… İtalya’da lisans eğitimi denilince en çok ise tıp fakülteleri, mühendislik ve mimarlık fakülteleri ve ekonomi fakülteleri bir adım öne çıkmaktadır. Üniversite dışında bulunan akademilerde eğitim 1 ila 3 yıl arası değişmektedir. Bu akademiler çoğunlukla sanat, dans ve müzik üzerine eğitim vermektedir. Ekonomi, uluslararası ilişkiler, iktisat gibi bölümler ülkemizde 4 yıl sürerken, İtalya’da bu bölümlerin lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir.

  İtalya ‘da eğitim düşünenler için birçok alternatif mevcuttur. https://pavaedu.com olarak eğitim başvurunuzu bizimle yapmanızı öneririz. İtalya’da üniversite eğitimi başvurunuz deneyimli ekibimiz tarafından değerlendirilerek sizlere özel bir başvuru planı hazırlanır. Eğitim hayatı boyunca danışmanlarımız ile Skype, Whatsapp ve e-posta yolu ile dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz. İtalya’da bulunan irtibat bürolarımız ile de bağlantı kurabilir, başvurularınızı takip edebilirsiniz.

  Bologna Üniversitesi Avrupa’da yükseköğrenim standartlarının belirlenmesi görüşmelerinde ev sahipliği yapmış bir kurumdur. Bu olay ülke üniversitelerine diğer Avrupa ülkelerinin bakış açılarını göstermesi bakımından oldukça önemlidir

  İtalya’da lisans başvurusu için lise diplomasının aslı ve İtalyanca tercümesi, pasaportun ön yüz fotokopisi, başvurduğunuz üniversiteden alacağınız kabul mektubu, Türkiye’de bir üniversitede okuyorsanız ösym sonuç belgesi, İngilizce bilgi seviyenizi gösteren belgelere ihtiyaç vardır. Pava Education olarak eğitim başvurunuzu bizimle yapmanızı öneririz.
   

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.