Neden Sektörel Reklam Yapmalıyım?

'Reklam' forumunda Anadolu Kobi tarafından 14 Haziran 2019 tarihinde açılan konu


 1. Anadolu Kobi

  Anadolu Kobi Anadolu Kobi

  Sektörel reklam ile hedefinizi belirleyin. Her işletmenin hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine satış kanalları haricinde sektörel tanıtım yaparak mutlaka ulaşması gerekir. İşletmenin ürün ve hizmetlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri, tanıtım ve reklam faaliyetleridir. İş hayatında ve günümüzün rekabetçi koşullarında işinizi geliştirmenin zorluklarını, bunları aşabilmek için etkin kaynaklara ve çözüme ulaşmayı biliyoruz.

  Pazarlama
  , ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan faaliyetlere denir. Pazarlama; reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir. Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir. Buraya Bakınız

  Neden Sektörel Tanıtım?

  Pazarlama, potansiyel müşterilere erişmek ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir.

  Pazarlama
  olmadan potansiyel müşteriniz olmaz. İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız. Türkiye’de reklam ve tanıtım faaliyetleri genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle KOBİ’ler sektörel reklam faaliyetlerini, “lüks” harcama olarak değerlendiriyor. Halbuki şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemli.

  Ürünlerinizi pazarlamak, daha geniş kitlelere ulaşmak ve kampanyaların etkisini artırmak için pek çok pazarlama yöntemini kullanabilirsiniz. İşiniz, ürününüz, hedef kitleniz ve sektörünüz için en uygun pazarlama yöntemlerini seçerek şirket performansınızı gözle görülür biçimde artırabilirsiniz.

  Ürün ve hizmet tanıtımında reklamın gücünü asla gözardı edemeyiz.

  Reklam
  , ürünlerinizi veya hizmetlerinizi geniş kitlelere tanıtmak ve müşteri sayınızı artırmak için iletişim araçları kullanılarak yapılan haberleşme aracıdır.

  Potansiyel müşteri kitlenize ulaşmakta en başarılı fakat en pahalı yöntemdir aynı zamanda.

  Konumlandırma

  Ürününüzün, hedef kitlenin zihninde, rakiplere göre belirgin, farklı ve istenen bir yer edinmesi için yapılır. Konumlandırma için rakiplerinizin ürünlerinin pazardaki konumları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

  Sektörel web sayfası oluşturmak için: https://www.anadolukobi.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Ekim 2020
  adana ve Buraya bunu beğendi.
 2. Buraya

  Buraya Buraya Bakınız

  Reklamın günümüzdeki önemi asla tartışılmaz. Gün geçtikçe artan rekabet reklam ve pazarlama alanında daha güçlü olmayı zorunlu kılıyor. Bu durum web sitesi aşamasında kaçınılmaz zorunluluk gerektiriyor. Sektörel açıdan varlığını hissettirmek isteyen firmaların sayısı gün geçtikçe artıyor.

  Pazarlama: https://www.burayabakiniz.com/dir/pazarlama/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Ekim 2020
  adana bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.