Mesleki Yeterlilik Belgesi

'Karma Makale' forumunda Kalavun54 tarafından 23 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu


 1. Kalavun54

  Kalavun54 Well-Known Member

  MYK, yani Mesleki Yeterlilik Belgesi, günümüzde hizmet sağlayan işletmeler için zorunlu belgeler arasında yer almaktadır. Örneğin, Klima Servis hizmeti veren bir işletmenin, Klima servisi myk belgesi sahibi olması gerekmektedir. Klima Servisi elemanı olan bir kişi, klimaların montaj ve demontaj işlemlerinin yanı sıra, bakım ve onarım işlemleri de gerçekleştirmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmesi için MYK belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu belge, ilgili kişinin alanında yeterli bilgi sahibi olduğunu kanıtlayan bir belgedir.

  Mesleki Yeterlilik Belgesi

  Artun Belgelendirme şirketi, bu alanda hizmet sağlayan veya sağlamak isteyen kişilere bu belgeyi (belirli şartlar yerine getirildiği takdirde) sağlamaktadır. Klima MYK belgesine sahip olmak için ilgili adayın, bir takım testlerden geçebilmesi gerekmektedir. İnternet sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir, konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yetkili kadromuz, testlerden geçen adayların belgelerini ve kimliğini oluşturduktan sonra adaya teslim etmektedir.

  Belgeye sahip olan bir kişinin, belge geçerlilik süresi ise 5 yıldır. Aday, ilk sınavdan geçemez ise ikinci bir, sınav hakkı daha bulunmaktadır ve adaydan ikinci sınav için ek bir ücret talep edilmemektedir.

  Site Adı: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar, Artun Belgelendirme.
  Site Konusu: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar. Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir, zorunluluğu, sorgulama, nasıl alınır, nereden alınır?
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Temmuz 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.