Klima Bayiliği Veren Yerler

'Karma Makale' forumunda myfikirler tarafından 12 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

 1. myfikirler

  myfikirler New Member

  Klima, belirli bir sistem dahilinde hava döngüsünü sağlayarak, kullanılan ortam içerisindeki sıcak havayı ve nemi, taze havayla değiştirerek daha serin ve temiz bir hava sağlamak için kullanılan sistemdir. İnsanların içindeki bulundukları ortamın sıcaklığı, yaşam kalitesi açısından önemlidir. Ortamın sıcaklığı ve nem fazlalığı insanı rahatsız edici derecede olduğu zaman, o ortam da uzun süre yaşanmaz.

  Çünkü insanların vücut ısısı gereği nem fazlalığı, vücudun farklı reaksiyonlar vermesine neden olur. Bunun en basit örneği terlemedir ki bu insanlar için rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle klimalar yalnızca havadaki ısıyı azaltmakla kalmamalı aynı zamanda nem dengesini de sağlamalıdır. Bu tarz etkinliğin yapılması işlemine iklimlendirme denilir. Araç olarak da klima kullanılır.

  [​IMG]

  Klima sektöründe kendisini geliştirmiş birçok firma vardır. İnsanların özellikle yaz aylarında ısınan havalardan ve yüksek nem oranlarından bunalmamaları için tasarlanmış klimalar, bu firmaların yetki verdikleri klima bayilikleri aracılığıyla satışa sunulur. Örneğin Türkiye piyasasında birçok bayiliği bulunan Arçelik, Beko, Vestel gibi markalar, bayilik veren firmalar arasındadır. Bu sayede hem yerli hem de yabancı pazarda ürettikleri ürünleri satma imkanı bulan firmalar, aynı zamanda bu alanda iş imkanı da sunmuş olurlar.

  Franchising, belirli bir anlaşmaya dayalı pazarlama sistemidir. Şöyle ki; markanın hak sahibinin ya da bir diğer ifadeyle firma sahibinin, belirli koşullar ve süre çerçevesinde ürünlerini bir başka yatırımcıya kullandırmasıdır. Yani firma sahibi ürünlerini satması için bağımsız olan bir yatırımcıya bayiliğini vererek ürünlerini satma imkanı bulur. Bu sayede franchising verenler, hem iş imkanı sağlar hem de kurulmuş olan yeni bayilikler sayesinde kendi firmalarını tanıtma şansını yakalarlar.

  Klima bayilikleri veren firmalar arasında son zamanlarda kendisin göstermiş olan İklimSA, Türkiye piyasasında yeni bir hizmet sektörü açmaya yönelik çalışmalar başlatmıştır. Klima alanındaki birçok firma markasını tek bir çatı altında toplayarak satışa sunan İklimSA’nın cazip ve uygun ödeme koşulları vardır. Bayilik almak için bu ve bunun gibi firmalarla iletişime geçerek siz de kendinize yeni bir iş imkanı sağlayabilirsiniz. Kaynak için tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ekim 2021

Bu Sayfayı Paylaş