İş Kazası Hakları Hakkında

'Karma Makale' forumunda tourniers tarafından 3 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

 1. tourniers

  tourniers New Member

  Kazaların ne zaman yaşanacağını hiçbir zaman bilemeyiz. Hele ki iş yerinde bir kaza yaşıyorsak bu apayrı bir boyuta ulaşır. İş kazası kavramına alışık olmalısınız ki olası bir durumda haklarınızı savunabilin.

  Üretimin yapıldığı iş yerleri, fabrikalar, tesisler, prosesli sistemler, ağır makinelerin olduğu iş yerleri genellikle iş kazalarına oldukça yatkın alanlardır. Ancak bu sıradan bir büroda başınıza kaza gelmeyeceği anlamına gelmiyor. İş yerinde her an bir kazayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kazalar kimi zaman dikkatsizlik sonucu olabiliyor olsa da kimi zaman işverenin ihmalsizliği yüzünden olur.

  Ülkemizde tüm çalışanların sağlık ve güvenliği işveren tarafından korunmak zorundadır. Eğer işvereniniz iş yerinde gerekli güvenlik önemlerini almıyorsa veya bir kaza sonrası bunu yetkili kurumlara bildirmemek için size baskı yapıyorsa, sizi tehdit ediyorsa mutlaka hakkınızı aramalısınız.

  İş hukuku avutakı, iş kazası avukatı Caner Besler https://www.besler.av.tr/ ile başınıza gelen bir iş kazasının mağduru olmaktan kurtulabilirsiniz. Haklarınızı bilmek, mağdur olmanızı engeller. Eğer yasal olarak bir hakkınız varsa bunu hayatın her alanında kullanmalısınız, söz konusu bir iş yeri ise hem kendiniz hem de iş yerindeki tüm personellerin can güvenliği için gerekli önlemlerin alınmasını hakkınızı arayarak sağlayabilirsiniz. İş kazası hafife alınmaması gereken ve ciddi bir durumdur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Aralık 2020


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!