İnternet Tüketici Hakları

'Haberler' forumunda Admin tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet, bir evin temel ihtiyaçlarından olan elektrik, doğalgaz gibi gider kalemleri arasında yer almaya başladı. Ev bütçesini yakından ilgilendiren temel giderler arasında sayılan internet hizmetinden en doğru şekilde faydalanmak; İnternet hizmetini yük olmaksızın kullanmak için tüketicilerin hakları bulunuyor.

  İnternet kullanımında tüketicilerin bütçesini yormayacak.

  Ev bütçesini rahatlatacak önemli ipuçlarını bu makalede topladık. İşte internet kullanımında tüketicilerin bütçesini rahatlatacak, bilinmesi gereken ayrıntılar ve ipuçları.

  Hız ve Kotayı Belirlemeden Kıyaslama Yapmayın

  İnternet sağlayıcınızı seçerken öncelikle hız ve kota konusunda ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve buna göre hizmet ücretlerini karşılaştırmanız önemlidir.

  Ücretsiz modem, ücretsiz kurulum ve bunun gibi kampanyalar aslında ihtiyacınız olmayan bir kampanyaya yönelmenize ve bütçenize gereksiz bir yükleme yapmanıza neden olabilir.

  Unutmayın Aboneliğinizi İstediğiniz Zaman İptal Edebilirsiniz

  Abone olmadan önce abonelik şartlarını mutlaka okumalı ve bir kopyasını saklamalısınız. Aboneliğinizden memnun kalmadığınız takdirde ise internet sağlayıcınıza iptal isteğinizi telefon, internet veya yazılı olarak her zaman bildirme hakkınız vardır. Bildirim yaptıktan sonra 24 saat içinde hizmetiniz durdurulacaktır.

  Tarifenizdeki Değişiklikler Size Önceden Bildirilmeli

  Tarife paketinizi istediğiniz anda değiştirme hakkınız vardır.

  Bunun yanı sıra tarife ücretleri ile ilgili her güncel bilgiye açık ve detaylı bir şekilde erişme hakkınız olduğunu da unutmayın. Kullandığınız tarifelerde yapılacak değişikliklerin ise makul bir süre önce size bildirilmesi gerektiğini ve tarifenize nasıl abone olduysanız; O derece kolay bir şekilde tarifeden ayrılma hakkınızın bulunduğunu da bilmeniz gerekir.

  Faturanıza Nasıl İtiraz Edebilirsiniz

  Faturalarınız sizin istediğiniz şekilde (SMS,E-Mail) son ödeme tarihinden önce size iletilmelidir.

  Giderlerinizi daha sıkı takip etmeniz açısından, detaylı fatura talep etmeniz ise işinize yarayacaktır.

  Faturanızın beklediğinizden fazla gelmesi halinde ise öncelikle internet sağlayıcınıza başvurmalısınız.

  Eğer şikayetiniz kabul edilmezse yada kabul edilir ve sizin dışınızdaki tüketicilerinde zarara uğradığını düşünürseniz, gerekli bilgi ve belgeleri eklemek suretiyle; (işletmeciden aldığınız cevap dahil olmak üzere) btk.gov.tr internet adresinden “tüketici şikayet formunu” doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 5 Eylül 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!