İnternet Tüketici Hakları

'Kobi Haber' forumunda Web Site Yönetim tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Web Site Yönetim

  Web Site Yönetim Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet, bir evin temel ihtiyacı olan, elektrik ve doğal gaz gibi gider arasında yer almaya başladı. Ev bütçesini yakından ilgilendiren temel gider arasında sayılan, internet hizmetinden en doğru şekilde faydalanmak; İnternet'i yük olmadan kullanmak için tüketicinin hakları bulunuyor. İnternet kullanımında bu tavsiye tüketici bütçesini yormayacaktır. Ev bütçesini rahatlatacak önemli ipuçlarını, bu makale de toplamaya çalıştık. İşte, internet kullanımında tüketici bütçesini rahatlatacak, bilinmesi gereken en önemli ayrıntılar ve ipuçları dikkatle okuyun.

  Kobi Ajanda

  Hız ve Kota Belirlemeden Asla, Kıyaslama Yapmayın.

  İnternet sağlayıcı seçerken, hız ve kota ihtiyacını belirlemeniz, buna göre hizmet ücretini karşılaştırma önemlidir. Ücretsiz modem, ücretsiz kurulum ve bunun gibi kampanya, aslında ihtiyacınız olmayan bir kampanyaya yönelmenize ve bütçeye gereksiz bir yükleme yapmanıza neden olabilir. Bu konuda, kampanya tuzağına düşerek mağdur olmayın.

  Unutmayın. İnternet abone sözleşmesi, her zaman iptal etme hakkınız var

  Abone olmadan önce abonelik şartlarını, mutlaka okumalı ve bir kopyasını saklamalısınız. Aboneliğinizden, memnun kalmadığınız takdirde ise İnternet sağlayıcınıza iptal isteğinizi telefon, internet veya yazılı olarak her zaman bildirme hakkınız vardır. Bildirim yaptıktan sonra, 24 saat içinde hizmetiniz durdurulacaktır.

  Tarife de Yapılan Bir Değişiklik, Size Önceden Bildirilmeli

  Tarife paketinizi, istediğiniz an değiştirme hakkınız var. Bunun yanı sıra, tarife ücretleri ile ilgili, güncel bilgiye açık ve detaylı bir şekilde, erişme hakkınız olduğunu unutmayın. Kullandığınız tarifelerde, yapılacak değişikliklerin ise makul bir süre önce, size bildirilmesi gerektiğini ve tarifenize nasıl abone olduysanız; O derece kolay bir şekilde tarifeden ayrılma hakkınızın bulunduğunu bilmeniz gerekir.

  Faturaya, Nasıl ve Ne Zaman İtiraz Edilir?

  Faturalarınız, istediğiniz şekilde (SMS, E Mail) son ödeme tarihinden önce size iletilmelidir. Giderlerinizi, daha sıkı takip etmeniz açısından, detaylı fatura talep etmeniz ise işinize yarayacaktır. Faturanızın, beklediğinizden fazla gelmesi halinde ise öncelikle internet sağlayıcınıza başvurmalısınız.

  Eğer, şikayetiniz kabul edilmez ya da kabul edilir ve sizin dışınızdaki tüketicilerinde, zarara uğradığını düşünürseniz, gerekli bilgi ve belgeleri eklemek suretiyle; (işletmeciden aldığınız cevap dahil olmak üzere) btk.gov.tr internet adresinden “tüketici şikayet formunu” doldurarak başvuruda bulunun.

  Web Site: https://www.onyuzbin.com/kobiajanda
   
  Son düzenleme: 1 Ekim 2021

Bu Sayfayı Paylaş