Neler yeni

Hoşgeldiniz. KOBİ Ajanda Sanayi Ticaret Forumu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

İnşaat Sektörü Neleri Kapsar?

Forum Yöneticisi

KOBİ İş Geliştirme
Yönetici
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
87
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Konum
Türkiye
Web sitesi
kobiajanda.blogspot.com
İnşaat, belirli bir bina, altyapı ve baraj anlamında bir yapıdır. Geniş anlamda yapıyı ve çevresini oluşturma aşamasıdır. Her Türlü Binanın Tamamlanmasına İnşaat denir. İnşaat sektörünün yanı sıra konutlar başta olmak üzere okul, fabrika, hastane, iş yeri ve depo gibi her türlü yapılarda; Yol, köprü ve baraj inşaatları gibi her türlü altyapı faaliyetlerini kapsar. Ayrıca elektrik, su, sıhhi tesisat, ısıtma ve havalandırma gibi ekipmanları da içerir. Tamamen insan hayatını etkileyen ve ilgilendiren bir sektördür. Yapılardaki hatalar ve başarısızlıklar çok kötü sonuçlar doğurur. Deprem, sel, heyelan, yangın vb. afetlerde meydana gelen kayıplardan sonra ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. İnşaat sürecindeki her kişinin işini planlı bir şekilde yapması, topluma daha çağdaş ve sağlam yapılarda yaşama imkanı sağlamaktadır.

Yapı ve İnşaat Nedir?​


İnsanlar göçebe hayatını bırakıp yerleştikten sonra burada inşaatlar yaparak yaşamaya başlamışlardır. Geçmişte yapı inşaatı olarak kendini kanıtlamış pek çok eserle karşılaştık. Örneğin Osmanlı İmparatorluğu'nun "Camileri", Hindistan'ın "Tac Mahal"i, Çin'in "Çin Seddi" vb. Bu eserler ne kadar eski olursa olsun, ekonomik ve ekonomik olarak bu sektöre ne kadar önem verildiğini göstermektedir. teknik olarak. Çağlar boyunca insanlar, devletler, yaşam tarzları ve kavramlar değişmiş, yapılar büyümüştür. Kısaca kara veya su üzerine yapılan tüm binalar, yollar, köprüler, barajlar, kanalizasyonlar vb. Tesislerin yapım işlerine İNŞAAT denir. İnşaat işleri bina inşaatı ve altyapı inşaatı olarak ikiye ayrılır.

Bir Binanın Tamamlanması Ne Kadar Sürer?​


Yeni binanızın belediye projelerinin çizilmesi, projelerin belediyeden onaylanması, yeni bina için yapı ruhsatının alınması ve inşaatı biten binaya iskanlı kat tapularının alınması süresi 12 ay ile 18 ay arasındadır. ortalama ay (6 katlı bir bina için).
 
Üst Alt