İnovasyon Çağı Hiç Bitmesin

'Haberler' forumunda Admin tarafından 20 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Philips, The Wall Street Journal Custom Content Studios iş birliği ile hazırladığı “İnovasyonun gücünün farkına varmak” başlıklı bilimsel rapor ile inovasyon kavramını başarılı örneklerle detaylı bir şekilde inceliyor. İnovasyon çağı hiç bitmesin inceleyelim.

  İnovasyonun gücünün farkına varmak

  Eğitim, sağlık ve finansal hizmetleri alanlarında insanların hayatını değiştiren inovatif çalışmaları incelerken şirketlere de inovasyonda başarı için yol gösteriyor. Sağlık hizmetlerindeki gelişimi tanımlayan iki örnek, inovasyon çağının hızı hakkında önemli ipuçları veriyor.

  Tedavi Ortamları

  Işık ve ses gibi çevresel faktörlerin sağlığımızı etkilediğine dair bilimsel kanıtların sayısı giderek artıyor. Hepimiz güneş ışığının bizi daha mutlu ettiğini ve bazı seslerin rahatlatıcı veya rahatsız edici olduğunu içgüdüsel olarak bilmemize rağmen, araştırmalar çevresel faktörlerin biyolojik saatlerimizi ve stres seviyelerini düzenlememize de yardımcı olabileceğini gösteriyor. Çevresel faktörlerin ayrıca hastalıktan kurtulmamıza ve yaralarımızın iyileşmesine de büyük etkisi olabiliyor.

  Kaliteli ultrasonda yeni çağ

  En çok gebe kadınların doğum öncesi taramaları ve kalp muayeneleri ile bilinen ultrason, doktorların radyasyon uygulamadan vücut içindeki yapıları görmelerini sağlıyor.

  Ultrason taramalarının daha kolay ve daha hızlı yapılmasını sağlayacak bir EPIQ sistemi geliştirildi. Yeni nSIGHT görüntüleme mimarisi ile hareketli durumlarda bile görüntü kalitesinden ödün verilmiyor.

  Bu büyük gelişme EPIQ sisteminin hem çözünürlük hem de hızı iyileştirmesini ve bunun sonucunda olağanüstü netlikte hareketli 3D görüntüler sunmasını sağlıyor.

  Ultrasonu sürekli kullanan kişiler için ağır ve yorucu olması sorununu çözmek için EPIQ sistemi “tüy gibi hafif ve kaya gibi sağlam” olacak şekilde tasarlandı.

  Yeni nesil ultrason sistemleri çok büyük çabalarla dünyanın dört bir yanından yüzlerce insanın yeteneklerinden yararlanılarak geliştirildi.

  İleri teknik servislerle, geliştirilen yeni tedavi yöntemleri endüstriyel ilerlemenin insan odaklı yönetiminin başarısı hakkında önemli örnekler sağlıyor.

  Web Site: https://www.haberde.online/
   
  Son düzenleme: 13 Ekim 2020
  Çiğdem Yücesoy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!