Google’den 100 bin dolar ödüllü akıllı telefon geliyor!

'Haberler' forumunda Admin tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet ve teknoloji alanında adeta devleşen Google piyasadaki akıllı telefonların aksine bambaşka özellikte bir akıllı telefon piyasaya süreceğini duyurdu. Google’ın akıllı telefonu bu yıl Porto Riko’da test edilecek. Modüler yapısıyla dikkat çeken ürünün fiyatı ve piyasaya sürüleceği tarih şu an için bilinmiyor. ABD merkezli teknoloji devi Google, Spiral 2 isimli akıllı telefonunu bu yıl içinde test etmeye hazırlanıyor.

  Şirketin yaklaşık 2 yıldır süren Project Ara isimli çalışması kapsamında üretilen ve modüler yapısıyla, piyasadaki akıllı cihazlardan oldukça farklı bir kullanım deneyimi sunması beklenen cihazın Porto Riko’da test edilmesi kararlaştırıldı

  NEDEN PORTO RİKO?

  Çok sayıda global GSM hattına ev sahipliği yapan Porto Riko’da neredeyse her 10 akıllı telefon kullanıcısından 8’i internete akıllı cihazlarından bağlanıyor. Dünya geneline göre oldukça yaygın bir internet kullanımına sahip olan Porto Riko’nun bu yüzden tercih edildiği düşünülüyor. Ülkede akıllı telefon kullanan kişilerin oranı ise yüzde 90.

  KENDİSİNE ÖZEL MAĞAZASI OLACAK

  Halihazırda Google Play üzerinden Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlara uygulama hizmeti sunan Google, önümüzdeki süreçte yeni cihazına özel bir uygulama mağazasını kullanıma sunacak.

  ŞARJ SORUNUNU ÇÖZEBİLİR

  Modüler yapısı sayesinde kullanıcılara kendi dizaynlarını yaratma imkanı sunan Spiral 2’nin ana gövdesine eklemeler yapılabiliyor. Bu sayede telefonun büyüklüğünü kullanıcı kendisi belirliyor. Birden fazla bataryaya sahip olacak cihazın, bu sayede şarj sorununa karşı önemli avantajlar sunması beklenyor.

  Bu yıl Porto Riko’da denenecek olan ürün için Google bir de yarışma başlattı. Ürün için en iyi dizaynı yaratan kişiye 100 bin dolar (235 bin TL) ödül verilecek.
   
  Akdeniz Dekorasyon bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!