Google’den 100 Bin Dolar Ödüllü Akıllı Telefon Geliyor

'01 » Öne Çıkan Haber' forumunda Kobi Danışmanı tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Kobi Danışmanı

  Kobi Danışmanı Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  İnternet ve teknoloji alanında devleşen Google, piyasadaki akıllı telefonların aksine, bambaşka özellikteki akıllı telefonu, piyasaya süreceğini duyurdu. Google’ın akıllı telefonu, bu yıl Porto Riko’da test edilecek. Modüler yapısıyla dikkat çeken ürünün, fiyatı ve piyasaya sürüleceği tarih, şu an için bilinmiyor. ABD merkezli teknoloji devi Google, Spiral 2 isimli akıllı telefonunu, bu yıl içinde test etmeye hazırlanıyor. Şirketin, yaklaşık 2 yıldır süren Project Ara isimli çalışması kapsamında, üretilen ve modüler yapısıyla; piyasadaki akıllı cihazlardan, oldukça farklı bir kullanım deneyimi sunması beklenen cihazın, Porto Riko’da test edilmesi kararlaştırıldı.

  NEDEN PORTO RİKO?

  Çok sayıda, global GSM hattına ev sahipliği yapan Porto Riko'da, neredeyse her 10 akıllı telefon kullanıcısından 8’i İnternet'e akıllı cihazlarından bağlanıyor. Dünya geneline göre, oldukça yaygın bir İnternet kullanımına sahip olan Porto Riko’nun, bu yüzden tercih edildiği düşünülüyor. Ülkede, akıllı telefon kullanan kişilerin oranı ise yüzde 90 oldu.

  KENDİSİNE ÖZEL MAĞAZASI OLACAK

  Halihazırda, Google Play üzerinden Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlara, uygulama hizmeti sunan Google, önümüzdeki süreçte yeni cihazına, özel bir uygulama mağazasını kullanıma sunacak.

  ŞARJ SORUNUNU ÇÖZEBİLİR

  Modüler yapısı sayesinde, kullanıcılara kendi dizaynlarını yaratma imkânı sunan, Spiral 2’nin ana gövdesine eklemeler yapılabiliyor. Bu sayede telefonun büyüklüğünü, kullanıcı kendisi belirliyor. Birden fazla bataryaya sahip olacak cihazın, şarj sorununa karşı önemli avantajlar sunması bekleniyor. Bu yıl, Porto Riko’da denenecek olan ürün için Google bir de yarışma başlattı. Ürün için en iyi dizaynı yaratan kişiye, 100 bin dolar (235 bin TL) ödül verilecek.

  Web Site: https://www.burayabakiniz.net/
   
  Son düzenleme: 8 Ağustos 2021
  Akdeniz Dekorasyon bunu beğendi.
Etiketler:

Bu Sayfayı Paylaş