Franchising Nedir?

'02 » Ne?' forumunda bayilikler tarafından 11 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. bayilikler

  bayilikler En Yeni Bayilik

  Franchising nedir? Bir kuruluş tarafından iş genişletme stratejisi olarak benimsenir ve bir pazarlama konseptine dayanır. Bir franchise veren, iş ortaklığı uygulandığında; Prosedür, fikri mülkiyet, iş modeli kullanımını, marka ve markalı ürünleri ve hizmetleri bir franchise alana satma haklarını lisanslar. Bunun karşılığında, franchise alan belirli ücretleri öder ve tipik olarak Franchise anlaşmasında belirtilen belirli yükümlülüklere uymayı kabul eder.

  Franchise Nedir?

  "Franchise" kelimesi Anglo-Fransızca'dan türetilmiştir. Franc'den, özgür anlamına gelir ve hem isim hem de (geçişli) fiil olarak kullanılır. Franchise veren için, bir franchise sisteminin kullanılması, şirkete ait satış noktaları veya "zincir mağazalar" yoluyla genişlemeye kıyasla, alternatif bir iş büyüme stratejisidir. Mal ve hizmetlerin satışı ve dağıtımı için bir franchise sistemi iş büyüme stratejisinin benimsenmesi; Franchise verenin sermaye yatırımı ve yükümlülük riskini en aza indirir.

  Franchising, özellikle franchise verenin franchise alan üzerinde sahip olduğu yasal avantajlar nedeniyle eşit bir ortaklık değildir. Ancak şeffaflık, uygun yasal koşullar, finansal araçlar ve uygun pazar araştırması gibi belirli koşullar altında franchising, hem veren hem de alan için bir başarı aracı olabilir.

  Otuz altı ülkede franchising kavramını açıkça düzenleyen kanunlar vardır. Diğer tüm ülkelerin çoğunda franchising üzerinde doğrudan veya dolaylı etkisi olan kanunlar bulunur. Franchising aynı zamanda bir dış pazara giriş modu olarak da kullanılmaktadır .

  Web Site: https://www.yenibayilik.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Kasım 2021
  Burdurluyum bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş