Facebook Nedir?

'Facebook Tanıtım Rehberi' forumunda Admin tarafından 10 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Facebook, kullanıcıların yorum gönderebilecekleri, fotoğraflar paylaşabilecekleri ve web'deki haber veya diğer ilginç içeriklere bağlantılar gönderebilecekleri, canlı sohbet edebilecekleri ve kısa biçimli videolar izleyebilecekleri bir sosyal ağ sitesidir.

  Paylaşılan içerik herkes tarafından erişilebilir hale getirilebilir veya yalnızca belirli bir arkadaş veya aile grubu arasında veya tek bir kişiyle paylaşılabilir.

  Sosyal ağ hizmetleri, insanların buluşabileceği, fotoğraf ve video paylaşabileceği, mesaj gönderebileceği , oyun oynayabileceği ve daha fazlasını yapabileceği çevrimiçi yerler oluşturmak için sosyal yazılım araçlarından yararlanır.

  Facebook Nasıl Başladı?

  Facebook nedir? Şubat 2004'te Harvard Üniversitesi'nde okul tabanlı bir sosyal ağ olarak başladı. Her ikisi de kolej öğrencisi olan Edward Saverin ile birlikte Mark Zuckerberg tarafından 2006 yılında kuruldu. Facebook 14 yaşında, MySpace'i dünyanın en popüler sosyal ağı olarak hızla geride bırakarak yayıldı.

  Facebook'un başarısı, hem insanlara hem de işletmelere hitap etme becerisine ve birden çok sitede çalışan tek bir giriş sağlayarak web'deki sitelerle etkileşime girme becerisine bağlanabilir.

  Kullanıcılar Facebook'u Neden Seviyor?

  Facebook kullanıcı dostudur ve herkese açıktır. En az teknik bilgiye sahip insanlar bile kaydolabilir ve Facebook'ta paylaşım yapmaya başlayabilir.

  Uzun süredir kayıp olan arkadaşlarla iletişimde kalmanın veya yeniden bağlantı kurmanın bir yolu olarak başlamasına rağmen, bir kitleyi yakından hedefleyebilen ve ürünlerini veya hizmetlerini isteme olasılığı en yüksek olan kişilere doğrudan reklam sunabilen işletmelerin hızla sevgilisi haline geldi.

  Facebook, Facebook'ta fotoğrafları, kısa mesajları, videoları, durum gönderilerini ve duyguları paylaşmayı kolaylaştırır. Site eğlencelidir ve birçok kullanıcı için düzenli bir günlük duraktır.

  Bazı sosyal ağ sitelerinden farklı olarak, Facebook yetişkinlere uygun içeriğe izin vermez. Kullanıcılar ihlal ettiğinde ve ihbar edildiğinde, siteye girmeleri yasaklanır.

  Facebook, özelleştirilebilir bir dizi gizlilik kontrolü sağlar, böylece kullanıcılar bilgilerini üçüncü şahıslara ulaşmaya karşı koruyabilirler.

  Facebook'un Temel Özellikleri

  İşte Facebook'u bu kadar popüler yapan birkaç özellik:

  Facebook, profilinizdeki içeriği kimlerin görebileceğini belirlemek için bir arkadaş listesi tutmanıza ve gizlilik ayarlarını seçmenize olanak tanır.

  Facebook, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz fotoğraflar yüklemenize ve fotoğraf albümleri düzenlemenize olanak tanır.

  Facebook, etkileşimli çevrimiçi sohbeti ve iletişimde kalmak, bilgi paylaşmak veya "merhaba" demek için arkadaşınızın profil sayfalarına yorum yapma özelliğini destekler.

  Facebook, işletmelerin Facebook'u sosyal medya pazarlaması için bir araç olarak kullanmasına olanak tanıyan grup sayfalarını, hayran sayfalarını ve işletme sayfalarını destekler.

  Facebook'un geliştirici ağı , gelişmiş işlevsellik ve para kazanma seçenekleri sunar.
  Facebook Live'ı kullanarak canlı video akışı gerçekleştirebilirsiniz.

  Facebook arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet edin veya Facebook Portal cihazıyla Facebook resimlerini otomatik olarak görüntüleyin.

  Facebook'a Başlarken...

  Aylık 2 milyar ziyaretçisi olan Facebook'tan uzak kalamam derseniz kaydolmak online ve ücretsiz bir Facebook hesabı için, profile fotoğraf eklemek kapak fotoğrafları ile başlamaktır.

  Farkına bile varmadan sosyal medya ortamının bir parçası olacaksınız.
   
  Son düzenleme: 19 Eylül 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Yerel ve sektörel alanda organik içerikli makale yazınız.