F-gaz Belgesi - Artun Belgelendirme

'Sektörel Haber' forumunda Kalavun54 tarafından 24 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

 1. Kalavun54

  Kalavun54 Well-Known Member

  Site Adı: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar - Artun Belgelendirme
  Site Konusu: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar. Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir, zorunluluğu, sorgulama, nasıl alınır, nereden alınır? - 0216 398 4020

  Bazı meslekleri icra edebilmek için Mesleki yeterlilik belgesi gerekmektedir. Örneğin, Florlu Gaz işini yapabilmek için F-Gaz Belgesi adı verilen bir belge gerekmektedir. Bu belgenin bir diğer adı ise F-Gaz ustalık belgesidir. Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin Geliştirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması (UYEP-II) Hibe Programı kapsamında Artun Belgelendirme firması olarak bu belgeyi vermekteyiz. Hibe programı kapsamında belge almaya hak kazanan kişilerin sınav ücretleri hibe programı tarafından karşılanmaktadır.

  F-Gaz belgesi diğer adıyla F-Gaz ustalık belgesinin sınav ücreti 650 TL olmakla birlikte belgenin basım ücreti ise 200 TL'dir. Hibe desteği sınav ücretini karşılamasına rağmen basım ücretini karşılamamaktadır. Yine Hibe desteği belirli bir sayıda olmakla birlikte sınırsız sayıda destek bulunmamaktadır. Hibe programının temel amacı ise Florlu Gaz işinde çalışacak olan personellerin iş sahasındaki deneyimini ve bilgi seviyesini arttırmaktır. Florlu Sera Gazlı cihazlar Teknik Personeli Seviye-5 belgesi zorunlu bir belge olmakla birlikte bu belge olmadan bir kişinin iş yapması ciddi boyutlarda cezai durumla karşılaşmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden bu işi hali hazırda icra eden veya etmek isteyen kişilerin kısa süre içerisinde bu belgeyi temin etmeleri önemlidir. Yine hibeden yararlanmak için 6 aydan fazla işsiz olmamalısınız. Aksi takdirde hibe programı sizler için geçerli değildir.

  Artun Belgelendirme şirketi olan F-Gaz Belgesi başta olmak üzere birçok belgenin hizmetini vermekteyiz. İnşaat, Tesisat ve Doğalgaz Sektörü başta olmak üzere yetkin olduğumuz birçok sektör bulunmakla birlikte bu sektörlere yönelik belge hizmetlerimizde bulunmaktadır. İnşaat sektöründen örnek vermek gerekirse, Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Alçı Levha Uygulayıcısı Seviye 3 gibi belgeleri vermekteyiz. Makine sektörüne yönelik ise Makine Bakımcı Seviye 3, Seviye 4 ve Seviye 5 gibi birçok seviyede belge verecek yeterliliğe sahip bir şirketiz.

  Unutmamakta fayda var, Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun Yetkilendirmiş olduğu kuruluşların belgelendirme yaptığı mesleklerden, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu Ek Madde 3 - kapsamında İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmayan mesleklerde Hibe Desteğinden yararlanabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş