Endüstriyel iş eldivenleri

'Endüstriyel' forumunda kolaypazarla tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu


 1. kolaypazarla

  kolaypazarla New Member

  İşletme fabrika ve üreticilerimizin sürekli kullandığı iş eldiveni ihtiyaçlarında kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaya devam ediyoruz. İş eldiveni en yaygın olarak kullanılan iş güvenliği ekipmanlarının neredeyse en başında gelmektedir. Genellikle iş ayakkabıları veya göz koruyucular kadar önemli görülmese de iş güvenliği açısından son derece önem taşımaktadır.

  Dünyada meydana gelen iş kazaları sonucunda en çok yaralanan vücut bölümlerinin başında eller gelir. Yapılan istatistiklere göre el yaralanması ile sonuçlanan kazaların %70’inde çalışanların iş güvenliği eldiveni giymediği görülmüştür. Eldiven giydiği halde eli yaralanan çalışanların ise yetersiz, hasarlı veya işe uygun olmayan tipte iş eldiveni giydiği görülmüştür.

  Kısaca iş yaparken eğer gerekiyorsa iş eldiveni kullanılmalıdır. İş eldiveninin yapılan işe uygun olması da en az o kadar önemlidir ki; Çünkü işe uygun olmayan eldiven giymekle hiç giymemek arasında bir fark bulunmamaktadır. İş ortamlarında tehlikelere karşı koruma sağlayan tek tip bir eldiven yoktur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan eldiven tipi çok iyi seçilmelidir.

  En çok yapılan hataların başında pahalı eldivenlerin her türlü tehlikeye karşı koruduğu düşünülmektedir. Bazı pahalı iş eldivenleri modern tarzda günlük kullanıma uygun deri iş eldiveni benzeri tasarımla üretilir; Ancak koruma sağlama konusunda çok başarılı diyemeyiz.

  İş eldiveni teknik özellikler yanında yapılan malzemeler ile kalitesini belirler.

  Bursa İş Eldivenleri
   
  Son düzenleme: 25 Kasım 2019

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.