En Yeni Türkü Sözleri

'Karma Makale' forumunda seohaberleri tarafından 21 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

 1. seohaberleri

  seohaberleri Well-Known Member

  Yeni türkü sözleri arayışında olan türkü yazarları için ilham kaynağı olacak birçok eser bulunmaktadır. Türkü sözlerinin farklı konuları ve hikayeleri ele aldığını söyleyebiliriz. Geçmişte efsane olan türkülerin yanı sıra, yeni sanatçı ve ozanların yazmış olduğu eserler de dikkat çekmektedir.

  Türkü sözleri, farklı yöreye ait birçok eser de web site üzerinde mevcuttur.

  Ana sayfaya giriş yaptığınızda kategoriler halinde sıralanmış şekilde hizmetleri görüntüleyebilirsiniz. Bu hizmetler arasında; türkü notaları da yer alır. Bu notalar üzerinden dilediğiniz parçayı kendi sazınızla rahatlıkla çalabilirsiniz. Yeni ya da bilindik olan türkülerin notalarını bu kategori üzerinden kontrol edebilirsiniz. Türkü notaları, yöre türküleri, aşk türküleri, savaş türküleri, özlem türküleri ve tarihi olaylardaki eserleri ele alır.

  Türkü notası kadar, türkü tutkunları için türkü video da web site üzerinde yer alır.

  Yeni yeni türkü söylemeye başlayan türkücülerden, efsane olan türkücülere kadar farklı video klipleri bu bölüm de görebilirsiniz. Türkü videolarını da site üzerinden donma ve kesinti yaşamadan rahatlıkla seyredebilirsiniz. Aynı zamanda, web site de yer alan bölüm de, ozan ve sanatçı isimleri de yer alır. Bunun ile birlikte, nostaljik sararmış fotoğraf ve çeşitli röportaj da web sitenin sunduğu hizmeti arasında yerini alır. Türkü söyleyen ya da türkü dinlemekten hoşlanan bireyler için bu anlamda farklı tip hizmetler sunulmaktadır. www.turkusozleri.com linkini ziyaret ederek hizmetleri gözden geçirebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Kasım 2021

Bu Sayfayı Paylaş