Ekonomik desi alarm sistemleri artık izmirde

'Güvenlik' forumunda Desi Alarm tarafından 9 Nisan 2020 tarihinde açılan konu


 1. Desi Alarm

  Desi Alarm Member

  Desi alarm izmirde alarm sistemleri konusunda hesaplı, güvenilir bir ev alarmı ve korunma sistemi kurma fırsatı sunmaktadır. Eviniz dışında ofisiniz işyeriniz, mağazanız fabrikanız üretim yeri ve deponuzu her alanda kullanabileceğiniz kablolu kablosuz alarm sistemleri seçenekleri ile sadece hırsızlığa karşı değil, değişik modelleri ile yangın darbe sensörü gaz kaçağı duman gibi diğer alanlarda da koruma sağlar.

  Ekonomik desi alarm sistemleri artık izmirde

  Hırsızlığa karşı kullanılan kablolu kablosuz alarm sistemleri hareket algılayıcı sensörler ve bu sensörlere bağlı şifre ile giriş yapılan kontrol panelinden oluşmaktadır. Bu sensörler bulundukları ortamda oluşabilecek her türlü hareketi algılayabilmektedir ve ayrıca mesafe uzunluğuna göre hareket sensörü seçeneği de bulunur.

  Alarm sistemi günümüzde çok etkili güvenlik sistemleri olup arkanızda bıraktığınız değerli eşyalara güvenilir bir ortam sağlar aryıca istemeyen bir durum olduğunda yükses sesle alarm verir. Yapılan araştırmalara göre güvenlik ve alarm sistemi bulunan yerlere hırsızın girmesi oldukça zordur.

  Hırsızın girdiğini düşünsek bile hemen kaçmak ister çünkü alarm sistemi kişilere yada haber alma merkezi gibi yerlere bildirdiği için polis çok kısa zamanda orada olacaktır. Bu yüzden müşterilerimize tavsiye ettigimiz haber alma merkezi bağlantılı alarm sistemi almalarıdır. Bu konuda yıllık bir bedel ödemek istemeyen kullanıcılara kendi haber alma merkezini ücretsiz kurup yıllarca güvenli bir yaşam sağlıyoruz.

  Hırsız alarm sistemi birbirinden bağımsız olarak sinyal veren hareket sensörlü algılayıcılar ile kurulabileceği gibi kablolu kablosuz sistem panelleri ile uzaktan kontrol edilebilen, koruma altına alınan bölgedeki gaz dedektörü, hareket sensörü, yangın dedektörü gibi sistemlerin bağlanabildiği şekilde çalişabilmektedir.

  Panelli alarm sistemine telefon ile bağlanıp çalıştırabilir. isterseniz sireni çaldırabilirsiniz. Herhangi bir tehlike durumunda panel önceden belirlenen numaraları arayabilmekte ya da mesaj gönderebilmektedir. Elektrik kesintisi durumunda pille ya da kendi aküsüyle ortalama 2 gün çalışmaya devam eder farklı modelleri ile piyasada farklı fiyat aralıklarında satılmaktadır.

  Güvenlik için kablolu ve kablosuz alarm sistemleri kullanılabilir

  Pek çok güvenlik önlemini bir arada sunan kablolu ve kablosuz alarm sistemleri evin işyerinin içinde panele ulaşamayacağınız herhangi bir acil sağlık durumunda uzaktan kumanda ile önceden sisteme kaydettiğiniz numarayı arayarak durumu haber verebilir.

  Günümüzde alarm sistemleri küçük setlerden, 30-40 adet hareket dedektörün bağlandığı panelleri olan sistemlere kadar geniş bir yelpazede üretilmekte ve satılmaktadır. Hangi sistemin sizin ihtiyacınızı karşılayacağınızı güvenlik alarm ürünleri satan bir güvenlik mağazasında satış temsilcisinden bilgi almanız mümkün. Ancak size mağazaya gitmeden alarm sistemleri hakkında fikir verebilmek için bir kaç önemli noktayı burada açıklamaya çalışacağız.

  Öncelikle evinizde ya da işyerinizde kaç adet kapı ve pencereyi kontrol altına almak istediğinize karar verin.
  Bu sayede alarm sistemi alırken sistemle birlikte kaç adet sensör alacağınızı belirleyerek fiyat avantajı sağlayabilirniz ama tasarrufa gidipte birşey olmaz demeyin her giriş cıkış bir risktir .

  Müstakil bir evde oturuyorsanız ya da dışarıda bir garajınız varsa dış alanlarda kullanıma uygun, iklim koşullarına dayanıklı hareket sensörleri almak isteyebilirsiniz. Ön kapınıza ya da garaj kapınıza biri yaklaştığı zaman sistem size uyarı verecektir.

  Sizin de tek başınıza kolaylıkla monte edebileceğiniz kablolu kablosuz alarm sistemleri için sensör yerlerini seçerken olabildiğince geniş alanı kapsayacak şekilde bir yerleşim yapmanıza olanak tanıyacak bölgeleri seçmelisiniz. Sensör dışında kalan kör bir nokta olmaması güvenlik açığı riskini azaltacaktır. Markalı bir alarm sistemi satın alırsanız kurulum için gereken tüm bilgileri içeren bir kitapçık kutudan çıkacaktır.

  Kablosuz alarm sistemleri, alternatifi olan diğer alarm sistemleri ile kıyaslandığında kabloların ortadan kalkması ile duvar delmek, kabloları gizlemek gibi işçilik gerektiren ve evinizin görünümünü bozan uygulamaları ortadan kaldırdığı için oldukça avantajlıdır. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta sensörlerinin pillerini periyodik aralıklarla kontrol etmektir. Pili biten sensör çalışmayacağı için sistemin hiç bir fonksiyonu kalmaz.

  Kablosuz alarm' ın Diğer bir avantajı da, alarm sistemleri sökülebilir olduğundan herhangi bir taşınma durumunda sökebilir ve başka bir evde sistemi tekrar kurabilirsiniz.

  Kablolu alarm sistemi seçerken özelliklerini dikkatlice inceleyin ve hangi sistemin sizin kullanımına daha uygun olduğuna karar verdikten sonra garanti koşulları, elektrik kesintisi durumunda sistemin ne kadar süre çalıştığı, hırsız hareket sensörü dışından gaz dedektörü, yangın dedektörü gibi diğer cihazları sisteme bağlayıp bağlayamayacağınız gibi konuları müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

  Eğer kablosuz alarm sistemini kendiniz kurmayacaksanız yetkililerin sistemi kurmak için ekstra ücret talep edip etmediklerini öğrenmenizde yarar bulunmaktadır.

  Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla
   
  Son düzenleme: 9 Nisan 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.