Dolandırıcılara kanmayın!..

'Haberler' forumunda Admin tarafından 8 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz" ifadeleri kullandıklarını belirterek Manavgatlı işletmelerin bu tarz telefonlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

  "İŞLETMELERİ YANILTIYORLAR"

  KOSGEB'in telefonla işletme sahiplerini arayarak, ücret karşılığında hizmet verme ya da ücret karşısında bir materyal gönderme gibi bir uygulamasının; Olmadığının altını çizen Ali El, "Son günlerde, danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden bazı şahısların; İşletme sahiplerini KOSGEB adına telefonla arayarak, 'KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı.

  Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz', 'Bedel karşılığında KOSGEB destekleri ile ilgili broşür, kitap, döküman gibi materyaller göndereceğiz' veya 'KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız' diyerek, asılsız beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler alıyoruz. KOSGEB'in telefonla işletme sahiplerini arayıp, ücret karşılığında dergi gibi materyaller göndermeleri gibi bir uygulamaları yoktur" dedi.

  "DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN"

  El, "Halkımız KOBİ ve girişimcilere verilen kredi ve destek programları ile ilgili güncel verileri, MATSO hizmet binasında bulunan KOSGEB Manavgat Temsilciliğinden, Antalya Hizmet Merkezi Müdürlüğünden;
  Kod:
  https://www.kosgeb.gov.tr/
  adresinden ve 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi'nden öğrenebilir. KOSGEB İdaresi Başkanlığı ismini vererek arayan ve KOSGEB'in desteklerinden, hibelerinden faydalanabilmeleri amacıyla dergi gideri ücreti veya herhangi bir isim altında ücret talep eden kişi ya da kişilere itibar edilmemelidir" diye konuştu.
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2020
  Buraya Bakınız bunu beğendi.


Sektörel Makale Forumuna, Organik Makaleler Yazınız!