Doğal Saç Bakımı

'Karma Makale' forumunda AtomicPainterSuit tarafından 30 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

 1. AtomicPainterSuit

  AtomicPainterSuit Active Member

  Saçlar vücudumuzda dış etkenlere direk maruz kalan yerlerdendir. Bu yüzden Saç Bakımı oldukça önem taşır. Saça bakım iki şekilde yapılır. Hem içeriden hem dışarıdan olmak üzere bakım gerçekleştirilir. Beslenmeye dikkat edilerek içten bakımı yapabilirsiniz. Beslenme saç bakımında önemli faktördür. Çünkü beslenmeye dikkat edilmezse bazı vitaminlerin eksikliğinde saç güçsüzleşir ve dökülmeye başlar.

  Dışarıdan bakımda ise öncelikle saçınızı çok aşırı sıcak su ile yıkamamanız gerekir.

  Buna ek olarak saçı çok sık yıkamakta iyi değildir. Çünkü saçın yağa ihtiyacı vardır. Saç ihtiyacı olan yağı kaybederse çok çabuk kırılmalar ve dökülmeler yaşarsınız. Sıcak suyun aksine soğuk su ile saçınızı yıkarsanız deride kan dolaşımı artacağından saçlarınıza canlılık gelecektir. Dolayısı ile saç kökünde oksijen seviyesi artacak ve saçlarınız bir o kadar sağlıklı olacaktır.

  Saç Yıkamada Dikkat Edilecekler

  Saçı yıkama aşaması kadar kurutma aşaması da önemlidir. Saç kurutma makinaları yoğun bir şekilde kuru sıcaklık verdiğinden saç yıpranmaya başlar ve ardından kopma ve dökülmeler başlar. Eğer zaman kısıtlı ise kurutma makinası en düşük ayarında kullanılmalıdır. En güzel doğal olarak kurumaya bırakmaktır.

  Havlu ile saçınızı hırpalamadan hafif bir şekilde ıslaklığını alabilirsiniz.

  Bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız saçınızı ıslakken taramayın. Saç maşaları ve düzleştiriciler ise saçınızı oldukça yıpratma özelliğine sahiptir. Mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. Eğer devamlı olarak kullanıyor iseniz doğal ürünlerden yararlanarak saç maskesi uygulayabilirsiniz.

  Web Site: https://sacdelisi.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ekim 2020
 2. zeynn

  zeynn New Member

  Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bilgehan Aydın ile tanıştıktan sonra saç ekimi gerçekleştirdim. Hocamızın beceresine ve güler yüzüne ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok güzel bir iş çıkartarak daha güzel bir saçım olmuş oldu. Bütün herkeze tavsiye ederim hocamızı kendisine tekrardan tesekkür ederim.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ekim 2020

Bu Sayfayı Paylaş