Çöl Hırsızı

'İş Hikayeleri' forumunda Admin tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Kobi Ajanda Site Yetkilisi

  [​IMG]

  İş Hikayelerinde bu hikayenin ne işi var diyeceksiniz...
  İnternet teknolojisini kullanarak reklam tanıtım ve ticaret yapıyoruz. Bu teknoloji ile gün geçtikçe internet dolandırıcıları artıyor. Her zaman uyarılarda bulunuyoruz ama nafile. Hikayeyi okuyunca olayı kavrayacaksınız.

  İnterneti çok dikkatli kullanın ve emin olana kadar herhangi bir işlem yapmayınız!

  Çölde bir kabile reisinin dillere destan bir atı varmış. Bir gün atına binip tek başına çölde gezmeye çıkmış, tam dönmek üzere iken uzaklarda bir karaltı fark etmiş. Bir insan, yerde yatıyor. Belli ki çok hasta veya ölmek üzere…

  Hemen atından inerek yerdeki adama yardıma gitmiş. Hâlâ nefes aldığını görünce sevinip bir yudum su vereyim derken, o mecâlsiz ve hasta adamı, değerli atın üzerinde görünce şaşırıvermiş. Adam hemen atı topuklayıp hayli uzaklaştıktan sonra dönüp, bakmış atın sahibine, ama bir gariplik var; atın sahibi ardından koşarak bağırıp çağırmıyor; durduğu yerde ağlıyor.

  - Ne oldu diye bağırmış hırsız, “Zoruna gitti de ondan ağlıyorsun değil mi? Sen ki bu atı kendi gözünden, evlâdından bile kıskanırdın ama bak, aklım ve çevikliğim sâyesinde şimdi benim atım oldu; ne kadar ağlasan yeridir!”

  Atın sahibi gözyaşlarını silmiş; demiş ki, “Hayır ey hırsız, atımı çok severdim, onu benden çalman elbette gücüme gitti, fakat onun için ağlamıyorum. Bu haber yarın duyulduğunda, artık çölde hiç kimse, ölmek üzere olan gerçek birine bir damla su vermeye çekinecektir. Onun için ağlıyorum.”
   

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!