Neler yeni

Hoşgeldiniz. KOBİ Ajanda Sanayi Ticaret Forumu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Bir İş Rehberi Ne Yapar?

Forum Yöneticisi

KOBİ İş Geliştirme
Yönetici
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
87
Tepkime puanı
8
Puanları
8
Konum
Türkiye
Web sitesi
kobiajanda.blogspot.com
İş rehberi belirli bir işle ilgilenir. Bir şirketin hizmeti, telefon numaralarının ve adreslerin en iyi tanıtım kataloğudur. Şirket tanıtımı için en iyi pazarlama yöntemlerini öğrenin. Bir firma rehberi, işletme reklamı yayınlama ve güncelleme için size kolaylık sağlar. Siz de dikkati üzerinize çekin. İşletme kaydı, insanlar sizi veya size benzer bir işletmeyi aradığında google ve diğer arama motorlarında daha kolay bulur. Marka ve ürün güvenini göstermenin en önemli yolu tanıtımdır. Bu konuda, dijital tanıtım çalışmasının faydası yüksektir. Milli geliri 800 milyar doları aşan Türkiye'de, bu ekonomik faaliyetin büyük bir kısmını 3 milyona yakın girişim üstleniyor. Bu girişimlerin neredeyse tamamına yakını (%99,8) ise küçük ve orta boy işletme olarak tanımlanan esnaf ve sanaktârlardan oluşmaktadır.

Bir  Rehberi Ne Yapar

Firma Rehberi Size Tanıtım Kolaylığı Sağlar​

Dijital olmaya doğru giden dünyada işletmeler işini geleceğe taşıyabilmesi için dönüşüme ayak uydurması gerekir. Firma rehberi, iş sürecinin iyileştirilmesi ve pazar payının artması için bir tercihten çok zorunluluk halini alan teknolojik bir dönüşümdür. Türkiye'nin, gelişmiş ülkeler seviyesine gelme hedefine hizmet eder. Sektörün önde gelenleri ile katma değer taşıyan kobileri buluşturma amacı taşır. Firma rehberi, teknolojik dönüşüm vizyonunun geliştirilmesi ve böylece işletmelerin pazarda güç kazanması için birçok işletmeye destek olur. İş ortamına yakından bakarak mevcut durumun teşhisi önemlidir. Çok sayıda uzman ekip ile disiplin arası bir yaklaşım işletmenizi başarıya ulaştırabilir. Dijital dönüşüm projesinde sorunu tanımlayana kadar çözümü planlama yapamazsınız. Yapılan her çalışma farklı olsa da önceki değişiklik girişimlerini başarılı bir şekilde yönlendiren bilgi setinden yararlanmak gerekir. Bir firmayı tanıtmanın uzun bir süreçten oluştuğunu unutmamak gerekir.

Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır?​

Potansiyel müşteriler size bir iş talebinde bulunmadan önce onlar için ne yapabileceğinizi ve bunu yapmak için ne kadar nitelikli olduğunuzu bilmek ister. Bu yüzden, işletme tanıtımı yeni müşteri kazanmanızda önemli bir rol oynar. Firmaların potansiyel müşteriye ne istediği ile neyi görmesi gerektiği ve işletme tanıtımı hakkında nasıl bir bilgi oluşacağını açıklamayacağız.

Daha fazla müşteri kitlesine ulaşma aşamasında işletme hakkında hazırlanan firma tanıtımı, çok iyi organize edilmiş ve ilgi çekici olmalıdır. Benzersiz ve sıra dışı olmanın yanında farklı yeteneklere de yer vermeye çalışılmalıdır. Benzer ürün satan veya hizmet sunan diğer firmalar gibi davranırsanız, potansiyel müşteri sizi mi yoksa, başka bir firmaya mı gideceklerine karar veremez. Ürün ve hizmet konusunda garanti verdiğinizi satış sonrası işinizin arkasında nasıl durduğunuzu vurgulamanız birçok açıdan avantaj sağlar.
 
Üst Alt