BACKLİNK ALMA

'Hizmet Makale Forumu' forumunda denied tarafından 8 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied New Member

  Türkçe karşılığı “Geriye Dönüş” anlamına gelen backlink; herhangi bir siteden başka bir siteye verilen link demektir. Bunu daha anlaşılır olması açısından bir örnekle açıklayalım;

  Örneğin; süt ve süt ürünleri üreten bir firmanız ve firmanıza ait bir de web sayfası var. Bunun yanında bir de kahvaltı salonu işletmeciliği yapıyorsunuz. Kahvaltı salonunuzun da bir web sayfası var. Süt ürünlerine ilişkin web sayfanızda kahvaltı kelimesinin geçtiği bir içerik bulunuyor, tam da bu nokta da kahvaltı kelimesine bir link veriliyor ve bu link sayesinde kahvaltı salonunun hem reklamı yapılıyor hem de ziyaretçilere bilgi veriliyor. Bu işlemin adı da baclink’tir.

  Backlink Nasıl Alınır ?

  Backlink nasıl alınırdan önce şunun altını çizelim, backlink almanın en sağlıklı yolu tam olarak web sitesindeki içeriklerin özgünlüğüne bağlıdır. Googlenin backlink vermede en çok dikkat ettiği şey özgünlüktür. Yani bunu doğal yollardan almak gerekiyor. Ama ne yazık ki Türkiye’de backlink alıp verme işlemi doğru algılanmadığından çok az site bundan yararlanabiliyor.

  Backlink almak için öncelikle bir web sayfası tasarlıyorsunuz, belli bir süre sitenin gelişmesini bekleyerek içerisini özgün ve seo uyumlu içeriklerle dolduruyorsunuz. Bu özgün içerikler zamanla sayfanızın doğal yollardan baclink çekmesini sağlayacaktır. Veya ben bu kadar uğraşamam diyorsanız, birilerinin kapısını çalarak parayla satılan baclink bulup sayfanıza link vereceksiniz. Ancak buda yine hit sayfalardan alacağınız baclink’ler ile işe yarar bir faaliyet olacaktır. Zira, çöp diye tabir ettiğimiz web sitelerinden alınacak baclink’ler zamanla sitenin değerini düşürecek hatta bamlanma tehlikesiyle karşı karşıya getirecektir.

  İlle de parayla baclink alacağım diyenlere de bir öneride bulunalım;

  Belirttiğimiz gibi hit sayfalardan Baclink almanız gerekmektedir. Bu ziyaretçi trafiği yüksek bir blog olabilir, sonu “edu” ile biten bir eğitim portalı veya haber sitesi yada bir ilan sayfası olabilir… yani önemli olan kaliteli baclink elde etmektir. Bir anda sayfanıza yüzlerce baclink alabilirsiniz buna hemen sevinmeyin çünkü bu siteniz için iyi bir şey değil “az olsun öz olsun” mantığıyla hareket ederek en kaliteli sitelerden baclink çekerek sayfanızın değerini arttırabilirsiniz.

  Kaynak: kolaypazarlama.net
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Ağustos 2019

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!