B sınıfı sürücü ehliyeti nasıl alınır?

'Genel' forumunda denied tarafından 12 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied New Member

  Her yıl sürücü eğitimlerine binlerce insan kayıt olmakta ve istedikleri ehliyeti almak için eğitimlere katılmaktadır. Kadıköy sürücü kursu bu konuda kaliteli hizmet vermektedir. Herkeste bulunan ve en çok alınan ehliyet sınıfı olan B sınıfı sürücü ehliyeti için çeşitli şeyler gerekmektedir. Öncelikle B sınıfı sürücü ehliyeti için başvuruda bulunurken yaşınızın 18’i geçmiş olması lazım. Ülkemizdeki ehliyet yaşı yasalara göre 18’dir ve bu yaştan küçük her kişinin araç kullanması yasaktır.

  Kadıköy sürücü kursu B sınıfı sürücü ehliyeti almanız için sizden birkaç belge istemektedir. Bunlar sırasıyla; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Sürücü olur sağlık raporu, Kan grubu kartı, Eski sürücü belgeniz varsa fotokopisi, 6 Adet fotoğraf, Öğrenim durumunuzu belirten bir belge veya diplomanız gibi söylenebilir. B sınıfı sürücü ehliyeti almak isteyenler bu belgeleri eksiksiz bir şekilde getirmeleri ve o şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha sonra Kadıköy sürücü kursu sözleşmesi, adli sicil kaydı beyanı ve adres beyanı gibi belgeler doldurulacaktır.

  Gerekli belgeleri doldurduktan sonra yaklaşık olarak 14 saat direksiyon eğitimi verilir. Eğitimlerin bitiminde ise size 1 saatlik bir ehliyet sınavı yapılır. Sınavda 50 soru sorulur ve sizden 70 puanı geçmeniz istenir. Her soru 2 puandır yani 35 soru ve üstü yapmanız takdirinde B sınıfı sürücü ehliyetini Kadıköy sürücü kursundan alabilirsiniz. Sınavda ise yanlışlar doğruları götürmemektedir. Daha sonra ise yanınızda stajyer sürücü bulurken direksiyon sınavına tabi tutulursunuz. Bu sınavdan da geçtiğiniz zaman B sınıfı sürücü ehliyetini almaya hak kazanmış oluyorsunuz

  Detaylı bilgi almak için Kadıköy sürücü kursumuzun sitesini inceleyebilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumu