Ankara Hacamat

'Karma Makale' forumunda Laplace tarafından 26 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. Laplace

  Laplace Well-Known Member

  Hacamat; En genel şekliyle hacamat bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan bir tedavi şeklidir. Elbette hacamat faydaları sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekten ibaret değil. Kılcal damarlarda birikmiş olan toksit maddeleri temizlemekte kullanılan bir yöntem olması nedeniyle atar damarlarda ve toplar damarlardaki kan dolaşımı da güçlenir. Toksit maddelerden arınan damarlar çok daha sağlıklı bir kan dolaşımını sağlayabiliyor. Bu da tüm vücudu ve tüm organları olumlu yönde etkiliyor.

  Hacamat Nasıl Yapılır?

  Hacamat işlemi deriden çok ince iğneler kullanılarak vakum yöntemi ile kan alınması şeklinde gerçekleştirilir. Vücutta 40 adet hacamat noktası bulunur. Her bir nokta, farklı bir rahatsızlığın tedavisi amacıyla bu uygulamada kullanılabilir. Bazen rahatsızlığa göre nokta grupları şeklinde, birden fazla noktaya da hacamat yapılabilir.

  Hacamat Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

  Öncelikle hacamat tedavisi oldukça yaygın bir hastalık grubunda etkili olabiliyor. En sağlıklı netice alınan hastalıkları ise şu şekilde sıralayabiliriz:
  - Migren
  - Yüksek tansiyon
  - Şeker hastalığı
  - Baş ağrısı
  - Bel ağrısı
  - Boyun ağrısı
  - Romatizma
  - İltihaplı eklem romatizması
  - Fibromiyalji
  - Unutkanlık
  - Dikkat dağınıklığı
  - Beyin ve damar tıkanıklığı
  - MS
  - Karaciğer yağlanması
  - Böbrek hastalıkları
  - Adet düzensizliği
  - Menapoz kaynaklı ateş basması
  - Depresyon
  - Çeşitli kan rahatsızlıkları

  Ankara hacamat uygulamasının yapıldığı güvenilir merkezlerin başında Dr. Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği gelmektedir. Hacamat uygulaması konusunda merak ettiklerinizle ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz ve gönül rahatlığıyla uygulamayı yaptırabileceğiniz güvenilir bir polikliniktir.

  Detaylı bilgi için ozgurkoldas.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Web: ozgurkoldas.com.tr
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Eylül 2019

Bu Sayfayı Paylaş