Ankara antlaşması vizesi

'Turizm' forumunda unvan tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

 1. unvan

  unvan New Member

  Ankara Antlaşması Vizesi; Ankara Antlaşması, 12 Eylül 1963 tarihinde, Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında imzalanmış olan bir antlaşma olmaktadır. Almanya, Fransa ve Benelüks arasında imzalanmıştır. Günümüzde Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere vatandaşlığı vizesi alınabiliyor. Avrupa Birliği ile iş birliği anlaşmasında bulunan ülkelerin vatandaşı için İngiltere'de yaşama hakkı sağlamaktadır.

  Ankara Antlaşması Vizesi Nedir?

  Bu anlaşma çerçevesinde bulunan ECAA ya da Ankara antlaşması vizesi, Avrupa Birliği ile iş birliği içerisinde olan ülkelerin vatandaşlarına İngiltere Birleşik Krallığı'nda kendi işini kurması ve yaşaması için vize sağlamaktadır. Bu vizeye başvurmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. İngiltere'de kendi işi kurmak isteyip, yeteri kadar sermayesi olan herkes bu vizeye başvurabilir.

  Ankara Antlaşması Yalnızca T.C Vatandaşlarını Mı Kapsamaktadır?
  Ankara Antlaşması vizesi, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye vatandaşlarını içine almaktadır. Sadece Türkler için değildir. Bunun yanında, Romanya ve Bulgaristan Avrupa Birliği ülkeleri olduklarından dolayı, şu an için sadece Türkiye vatandaşları içindir.

  İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Özellikleri

  Ankara Antlaşması vizesi bazı özelliklere sahiptir.
  Bunlar;
  • Bu vize ile vatandaş İngiltere'de yerleşik yaşama hakkına sahip olabilir.
  • Bu vize ile İngiltere'ye yerleşen vatandaşlar, tüm İngiliz vatandaşları ile aynı haklara sahip olabilirler.
  • İngiltere'ye yerleşen vatandaşlar askerlik hizmetlerini 37 yaşlarına kadar erteleyebilirler. Ayrıca, bedelli askerlikten de yararlanabilirler.
  • İngiltere vatandaşlığı elde eden kişilerin kuralları değiştirilemez.

  Web: http://ankaraantlasmasi.com/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Mart 2020

Bu Sayfayı Paylaş


Ticari Tartışma Forumuna Organik Makaleler Yazınız!